• 22 255 95 55

Papier do faksu

Rolki do faksu są wyjątkowo trwałe i niezwykle funkcjonalne – rolki cieszą się od wielu lat bardzo dużą popularnością. Wielu Klientów decyduje się na zakup w naszym sklepie rolek faksowych, produkowanych z termoczułego papieru. Gwarancja na trwałość wydruku wynosi w tym przypadku aż do 6 lat. Produkt odpowiedni do typowych zastosowań: fax.

Pokaż na stronie:
 • Filtruj
Pokaż na stronie:

Papier do faxu 

Papier do faksu jest stosunkowo coraz rzadziej stosowanym artykułem biurowy. Wszystko to za sprawą tego, że telefax w dobie dzisiejszych czasów został wyparty, poprzez mailing. Mimo to w wielu sekretariatach i miejscach pracy telefaks nadal cieszy się popularnością. W związku z tym zapotrzebowanie na papier faksowy jest jak najbardziej uzasadnione. Jak odpowiednio dobrać papier do faksu? Czym warto kierować się, wybierając papier termiczny do faxu? 
 

Papier termiczny do faksu - główne zastosowanie 

papier do faksu Emerson

Jeśli chcemy dokładnie poznać zastosowanie rolki do faksu, to już na samym wstępie, powinniśmy zapoznać się z tym, jak funkcjonuje urządzenie telefaksujące. 
 

Telefaks umożliwia nam przesyłanie tekstu drukowanego takiego jak: 

 • fotografie
 • mapy
 • pisma odręczne za pośrednictwem linii telefonicznej
 • I inne
   

Przesyłanie wiadomości w tym procesie nazywane jest telekopiowaniem lub faksowaniem. Oryginalna strona wysyłająca, która zawiera pierwotną wersje wiadomości, jest skanowana i odczytywana. Następnie obraz ten zamieniany jest na impulsy elektroniczne, po czym przekierowywany zostaje do odbiorcy. Papier termiczny do faksu odgrywa w całym procesie niezwykle istotną rolę, gdyby nie rolka do faksu wydruk przekazywanej informacji byłby niemożliwy. 
 

Papier fax - parametry 

Rolki do faxu są papierami termicznymi, co oznacza, że wydruk odbywa się przy użyciu ciepła, a nie tonera. Rolka do faxu spełnia wszystkie wymogi ekologiczne, poprzez nie stosowanie tuszu. Wybierając papier termiczny do faxu warto, abyśmy szczególną uwagę zwrócili na wymiary rolki, ponieważ w zależności od marki urządzenia, które stosujemy, będą one nieznacznie się od siebie różnić. Podział w przypadku papieru do faksu nie jest, aż tak złożony, w związku z tym bez problemów będziemy w stanie wybrać rolki do faxu o odpowiednim rozmiarze. 


Papier termiczny do faxu - popularne długości:

 • rolki do faxu 15m
 • rolka do faxu 30m
 • papier do faxu 50m
   

Papier do faxu - popularne szerokości: 

 • papier termiczny do faxu 210mm
 • papier termiczny do faksu 216mm 
   

Papier faksowy - cena 

Cena rolki do faksu jest uwarunkowana wieloma parametrami. Największy wpływ na cenę rolki do faxu niewątpliwie będzie miała jego długość, szerokość oraz ilość rolek kasowych w jednym opakowaniu. 

Papier fax cena: koszt produktu oscyluje w granicach pomiędzy 5 złotych, a 15 złotych. 

Filtry

Producenci
więcej >
Szerokość [mm]
więcej >
Długość [m]
więcej >
Ilość rolek w kartonie
więcej >
Gramatura [g/m2]
więcej >
Liczba warstw
więcej >

Cena