Chcesz wrócić do poprzedniej wersji strony? kliknij tutaj

  • 22 255 95 55

Papiery białe uniwersalne

Papier ksero biały należy do tych artykułów papierniczych, bez których trudno się obejść w dobrze wyposażonym i sprawnie funkcjonującym biurze. W naszym sklepie znajdziesz papier, który spełnia najwyższe standardy jakości. Jest najwyższej jakości oraz estetyczny, pozwala na precyzyjny i przejrzysty wydruk. Warto wybrać papier ksero dobrej jakości – dlatego oferujemy wyłącznie produkty od starannie dobranych producentów. 

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:

Papiery białe uniwersalne – jaka gramatura i grubość?

 
Czy gramatura papieru naprawdę ma tak duże znaczenie, że warunkuje jego cenę, a profesjonaliści zawsze poszukują konkretnego produktu o spełniających ich wymagania w tym zakresie cechach? Mała gramatura to cienka kartka – to reguła, od której są wyjątki, o czym często użytkownicy nie wiedzą. Papier biurowy może być lżejszy i mieć dokładnie taką samą grubość jak papier o większej gramaturze. Skąd więc jego lekkość? Wynika ona z innej gęstości papieru i odmiennej struktury. Uniwersalną gramaturą papieru jest 90g/m2, to minimum przy wydrukach laserowych. Dla drukarek atramentowych odpowiedni będzie również papier uniwersalny 80g/m2, natomiast dla najmniej wymagających papier o gramaturze 70g/m2. W ofercie naszego sklepu znajdziesz również papiery ksero białe, uniwersalne o wyższej gramaturze. Wybierz papier, który najlepiej spełnia Twoje oczekiwania zarówno pod względem grubości, jak też trwałości. Zwróć uwagę na jego przeznaczenie – co i jak często będziesz drukować oraz w jaki sposób będziesz przechowywać wydrukowane dokumenty.
 

Biały, bielszy i najbielszy…
 

Czy bardziej biały papier ksero będzie lepszy od tego, który charakteryzuje się nieco niższym stopniem bieli? Na południu Europy papier cechuje się mniejszym współczynnikiem CIE, jest ciemniejszy, co uwarunkowane jest większym nasłonecznieniem w tamtejszych regionach. Im CIE jest mniejsze, tym papier odbija mniejszą ilość światła. Oznacza to również, iż znacznie lepiej sprawdzi się przy czytaniu w słoneczną pogodę. Kolory doskonale odwzorowuje jednak papier o większej bieli. Jeżeli planujesz wydruk kolorowych obrazów, grafiki i zdjęć, to będzie on lepszym wyborem.
Kupując w naszym sklepie masz pewność, że będą one spełniać wymogi i pozwalać na druk najbardziej prestiżowych dokumentów. Jeśli szukasz papieru ksero, który jest wydajny, dostępny w przystępnej cenie i cechuje się najlepszymi parametrami – zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu!

Filtry zwiń rozwiń