• 22 255 95 55

Papier ekologiczny

Papier ekologiczny do drukarek jest jednym z tych produktów, których regularne stosowane w pewnym stopniu przyczynia się do poprawy kondycji środowiska. 

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Wyniki filtrowania:

Ekologiczny:Tak

Pokaż na stronie:

Papier ekologiczny do drukarki 

Papier Navigator Ekologiczny

W ostatnich czasach w znacznym stopniu wzrósł poziom świadomości społeczeństwa, na temat zagrożeń środowiska. W głównej mierze rozwój ten spowodowany jest wydarzeniami, które osobiście nieustannie nas dotykają. Co rusz zmagamy się z powodziami, płonącymi lasami, czy niekontrolowanymi silnymi wiatrami. Papier ekologiczny do drukarek jest jednym z tych produktów, których regularne stosowane w pewnym stopniu przyczynia się do poprawy kondycji środowiska. Eko papier do drukarki to produkt, który może nie sprawdzić się w każdym miejscu pracy, głównie ze względu na odcień, który może być dla niektórych pewnego rodzaju barierą. Papier ekologiczny A4 - poznajmy wiele zalet jednego produktu oraz dowiedzmy się, który papier do drukarki z recyklingu będzie najlepszy. 

 

Papier do drukarek z recyklingu - aspekt ekologiczny

Mimo iż tradycyjna produkcja białego papieru nie jest aż tak szkodliwa dla środowiska, a branża papiernicza w dalszym ciągu pozostaje jedną z najbardziej ekologicznych to w pasjonaci ochrony środowiska tworzą co raz to nowsze alternatywy dla tradycyjnego papieru. W rezultacie aktualnie znamy produkt papierniczy, jakim jest papier do drukarek z recyklingu. Papier ekologiczny A4 do drukarki, w skali białości klasyfikowany jest, jako C. Wszystko to ze względu na to, że papier ksero ekologiczny charakteryzuje się odcieniem szaro - białym. Papier z recyklingu do drukarki jest papierem, który już w przeszłości był raz „zjedzony” przez maszyny. Dla jednych papier makulaturowy do drukarki będzie wielkim odkryciem i ogromną zaletą, drudzy z kolei nigdy się do niego nie przekonają. Wracając jednak do aspektu ekologicznego, nie ulega wątpliwościom, że papier ksero z recyklingu jest najlepszą alternatywą. Warto również wspomnieć o certyfikacie FSC, który nie jest charakterystyczny jedynie dla produktu eko papier A4. Papiery do drukarek z certyfikatem ekologicznym FSC to papiery, przy których produkcji wykorzystywane jest drewno, pochodzące jedynie z lasów hodowanych oszczędnym sposobem, a na miejsce każdego wyciętego drzewa zasadzane są dwa lub trzy nowe. 
 

Ekologiczny papier do drukarki - na co zwrócić uwagę? 

Wiemy już, że papier ksero eko odgrywa istotną rolę, jeśli chodzi o aspekt ochrony środowiska. Wspomnieliśmy również, że jedyną jego wadą (która może być dla niektórych zaletą) jest odcień papieru eko do drukarki. Papier do drukarki szary nie sprawdzi się idealnie w każdej instytucji. Pamiętajmy jednak, że najlepsze Europejskie marki zadbały również i o tem problem. W związku z tym marka Navigator w swojej ofercie ma papier ekologiczny biały. Tym bardziej warto rozważyć ograniczanie zużycia tradycyjnego białego papieru, na rzecz produktu - papier z recyklingu do drukarek. 
 

Papier ekologiczny ryza - formaty: 

Papier ksero makulaturowy o mniej standardowej gramaturze, jest często wyszukiwanym produktem przez klientów

 

Papier ekologiczny - poszukiwane gramatury: 

  • papier ekologiczny 250g
  • papier ekologiczny 300g

Warto jednak zaznaczyć, że obie te gramatury są rzadkością na rynku. Jeśli interesuje nas któraś z tych dwóch grubości, to najprawdopodobniej będziemy musieli złożyć specjalne zamówienie u dystrybutora. 

 

Papier ksero ekologiczny szary - producenci / cena 

Papier szary do drukarki dystrybuowany jest przez wielu producentów. 

Jednak szczególne wyróżnienie na skalę Europejską, przypisuje się miedzy innymi tym producentom: 

  • Navigator - właściciel marki Soporcel
  • Papyrus - właściciel marki Plano 


Wiele osób pewnie zastanawia się „dobrze, ale jak to wygląda cenowo?”. Rzeczywiście papier do drukarki ekologiczny jest nieznacznie droższy od papieru białego. Jednak uwzględniając wszystkie inne korzystne aspekty cena ta wydaje się stosunkowo niska. Papier ekologiczny do drukarek cena - papier A4 z recyklingu kosztuje średnio w granicach 20 złotych za 500 kartek. Dla porównania cena jednej ryzy białego papieru średniej klasy kosztuje przeciętnie w granicach 15 złotych. 

Filtry

Producenci
więcej >
Format
więcej >
Klasa
więcej >
Gramatura [g/m2]
więcej >
Ilość arkuszy
więcej >
Ekologiczny
więcej >
Kolor
więcej >
Białość CIE
więcej >
Powierzchnia
więcej >
Rodzaj
więcej >
Certyfikat
więcej >

Cena