• 22 255 95 55

Pióra

Czym są pióra kulkowe?

Pióra kulkowe to przybory do pisania, które można określić mianem hybrydy powstałej z połączenia wiecznego pióra i długopisu. Zwolennicy pisania tradycyjnym piórem nie zachwycili się tym wynalazkiem. Uważają je za profanację wiecznego pióra. Jednak pióra kulkowe zyskały szerokie grono wielbicieli. Pisanie jest łatwiejsze, nie robi kleksów, atrament nie rozmazuje się i nie brudzi rąk.

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:

Pióra kulkowe różnią się od wiecznych kształtem końcówki służącej do rozprowadzania atramentu i sposobem jego rozprowadzania. O ile w piórze wiecznym atrament spływa na stalówkę, o tyle w kulkowym za rozprowadzanie atramentu odpowiada mechanizm kulkowy taki jak stosuje się w długopisach. Kulka umieszczona w obsadce obraca się podczas pisania i równomiernie rozprowadza tusz.

Historia piór kulkowych

Trudno jednoznacznie wskazać wynalazcę. Pierwszy projekt powstał w 1888 w Stanach Zjednoczonych, szybko jednak utracił patent jako wynalazek nie sprawdzający się w praktyce. Według innych źródeł za wynalazcę pióra kulkowego w 1938 roku uważa się Węgra Lászlò Birò, głównie za opracowanie mechanizmu kulkowego służącego do rozprowadzania tuszu w długopisach. Bez względu na to, kto jest faktycznym wynalazcą pióra kulkowego, cieszą się one uznaniem użytkowników właśnie dzięki temu, że są taką użyteczną, wygodną w pisaniu hybrydą.

Wysoka jakość i komfort pisania

Wysokiej jakości pióra kulkowe to lepsza jakość atramentu i komfort pisania. W naszym sklepie internetowym mamy w ofercie pióra kulkowe renomowanej japońskiej marki Pilot, która już od ponad 100 lat dostarcza na rynek najwyższej jakości atrament stosowany w przyborach piśmienniczych, sama również zajmuje się produkcją przyborów w tym piór kulkowych. Pióro wieczne jest symbolem elegancji, a pióro kulkowe wygody użytkowania. Jeśli lubisz pisać piórem możesz mieć jedno i drugie. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla dzieci, które w łatwy sposób mogą zastąpić długopisy szkolne piórem.

Filtry

Producenci
więcej >
Klip
więcej >
Skuwka
więcej >
Średnica kulki [mm]
więcej >
Rodzaj
więcej >
Automatyczny
więcej >
Typ
więcej >

Cena