Chcesz wrócić do poprzedniej wersji strony? kliknij tutaj

  • 22 255 95 55

Pióra

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:

Pióra kulkowe różnią się od wiecznych kształtem końcówki służącej do rozprowadzania atramentu i sposobem jego rozprowadzania. O ile w piórze wiecznym atrament spływa na stalówkę, o tyle w kulkowym za rozprowadzanie atramentu odpowiada mechanizm kulkowy taki jak stosuje się w długopisach. Kulka umieszczona w obsadce obraca się podczas pisania i równomiernie rozprowadza tusz.

Historia piór kulkowych

Trudno jednoznacznie wskazać wynalazcę. Pierwszy projekt powstał w 1888 w Stanach Zjednoczonych, szybko jednak utracił patent jako wynalazek nie sprawdzający się w praktyce. Według innych źródeł za wynalazcę pióra kulkowego w 1938 roku uważa się Węgra Lászlò Birò, głównie za opracowanie mechanizmu kulkowego służącego do rozprowadzania tuszu w długopisach. Bez względu na to, kto jest faktycznym wynalazcą pióra kulkowego, cieszą się one uznaniem użytkowników właśnie dzięki temu, że są taką użyteczną, wygodną w pisaniu hybrydą.

Wysoka jakość i komfort pisania

Wysokiej jakości pióra kulkowe to lepsza jakość atramentu i komfort pisania. W naszym sklepie internetowym mamy w ofercie pióra kulkowe renomowanej japońskiej marki Pilot, która już od ponad 100 lat dostarcza na rynek najwyższej jakości atrament stosowany w przyborach piśmienniczych, sama również zajmuje się produkcją przyborów w tym piór kulkowych. Pióro wieczne jest symbolem elegancji, a pióro kulkowe wygody użytkowania. Jeśli lubisz pisać piórem możesz mieć jedno i drugie. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla dzieci, które w łatwy sposób mogą zastąpić długopisy szkolne piórem.

Filtry zwiń rozwiń

Cena

Producenci
więcej >
Klip
więcej >
Skuwka
więcej >
Średnica kulki [mm]
więcej >
Rodzaj
więcej >
Typ
więcej >
Automatyczny
więcej >