• 22 255 95 55

Pisaki artystyczne

Artykuły do pisania i rysowania to ogromna ilość produktów, obejmujących rozmaite kategorie i podkategorie. Ich wspólną cechą jest możliwość kreślenia linii oraz różnorodnych kształtów, a także pobudzanie wyobraźni twórców oraz inspirowanie do wymyślania i kreowania nowych technik i sposobów wykonywania prac plastycznych. Wśród wielu różnych rodzajów markerów ważne miejsce zajmują markery artystyczne, które zostały stworzone specjalnie w celu tworzenia grafik, komiksów i wszelkich kolorowych rysunków.

Pokaż na stronie:
 • Filtruj
Pokaż na stronie:

Markery artystyczne – niezbędnik każdego artysty

Pisaki artystyczne

Artykuły do pisania i rysowania to ogromna ilość produktów, obejmujących rozmaite kategorie i podkategorie. Ich wspólną cechą jest możliwość kreślenia linii oraz różnorodnych kształtów, a także pobudzanie wyobraźni twórców oraz inspirowanie do wymyślania i kreowania nowych technik i sposobów wykonywania prac plastycznych. Wśród wielu różnych rodzajów markerów ważne miejsce zajmują markery artystyczne, które zostały stworzone specjalnie w celu tworzenia grafik, komiksów i wszelkich kolorowych rysunków. Dzięki nim proces twórczy przebiega w łatwiejszy i przyjemniejszy sposób, a szeroka gama kolorystyczna nie tylko sprawia, że rysowanie jest prostsze, ale również w dużym stopniu inspiruje artystów do kreowania oryginalnych i niepowtarzalnych dzieł sztuki. Czym charakteryzują się specjalne markery do rysowania i na co warto zwrócić uwagę podczas ich zakupu? Poznaj flamastry artystyczne – niezbędne narzędzie każdego artysty, grafika i projektanta!
 

Mazaki artystyczne – właściwości

Każdy produkt przeznaczony do pisania i rysowania posiada cechy szczególne, dzięki którym dane narzędzie doskonale sprawdza się podczas określonego zastosowania. To indywidualne właściwości obudowy oraz tuszu powodują, że markery do rysunku są najlepszym wyborem dla osób, które uwielbiają różnorodne techniki plastyczne.

 • Markery plastyczne - obudowa: jedną z istotnych kwestii jest rodzaj zaprojektowanej obudowy. Profesjonalne flamastry do rysowania są dostosowane do wielogodzinnego użytkowania, które często ma miejsce podczas tworzenia skomplikowanych, czasochłonnych prac. Dzięki odpowiedniej plastikowej, a zatem lekkiej obudowie o wygodnym kształcie dłoń nie męczy się, co sprawia, że nie musimy obawiać się negatywnych skutków pracy w postaci dolegliwości bólowych.
 • Markery malarskie - tusz: oprócz obudowy ważnym aspektem jest także tusz, którym wypełnione są specjalne pisaki do rysowania. Zwykle jego receptura opiera się na wykorzystaniu wody, która przyczynia się do pożądanej w tego rodzaju narzędziach bezwonności. Taka neutralność sprawia, że użytkowanie markerów artystycznych nie kojarzy nam się z nieprzyjemnym chemicznym zapachem. Dobre pisaki do rysowania nie zawierają także substancji toksycznych, które mogłyby mieć szkodliwy wpływ na nasze zdrowie lub środowisko. Nie dopatrzymy się zatem w ich składzie trującego toluenu bądź ksylenu.
 • Markery graficzne – końcówka: podczas malowania bardzo duże znaczenie ma zastosowana w przypadku markera artystycznego końcówka. Niezmiernie ważne jest, by była ona dostosowana do rodzaju pracy, którą chcemy wykonać za pomocą flamastrów do rysowania. Warto zatem zwrócić uwagę, czy jest ona wystarczająco cienka lub gruba (w zależności od naszych preferencji). Niebagatelne znaczenie ma także typ końcówki i materiał, z którego została ona wykonana. Rodzaje dostępnych końcówek to szeroka kwestia, której warto przyjrzeć się w szczególny sposób.
 • Pisaki malarskie – końcówka pisząca, grubość: końcówka, za pomocą której z markera artystycznego wydobywa się tusz, to jedna z kluczowych kwestii. Element ten przyczynia się do osiągnięcia pożądanych rezultatów i umożliwia kontrolę nad ilością koloru spływającego na kartkę. Jednym z aspektów, na który z pewnością należy zwrócić uwagę, jest rozmiar oraz kształt końcówki piszącej. Cienka końcówka to element szczególnie pożądany podczas tworzenia szczegółowych rysunków, gdzie niezwykle istotne są detale oraz zachowanie precyzji. Grubsze końcówki to z kolei wariant, który sprawdza się na dużych formatach oraz w sytuacji większej powierzchni do wypełnienia.
 • Typ końcówki: oprócz tego, pisak do rysowania to narzędzie, które dostępne jest w kilku wersjach, jeśli chodzi o typ końcówki piszącej pod względem materiału, z którego została ona wykonana. Najpopularniejszym rodzajem jest końcówka fibrowa, która jest odporna na rozwarstwianie się oraz gwarantuje maksimum kontroli nad tuszem wypływającym z pisaka artystycznego. Kolejna jest końcówka igłowa, która składa się z wyjątkowo cienkiej końcówki fibrowej oprawionej w metal, co gwarantuje jej dużą wytrzymałość. Jest rewelacyjną opcją w przypadku precyzyjnych projektów. Trzecią często wykorzystywaną końcówką jest pędzelek, który dzięki elastycznemu włosiu gwarantuje wspaniałe rezultaty i pozwala na nakładanie tuszu w różny sposób – wszystko zależy od siły nacisku pisaka artystycznego na papier.

 

Pisaki malarskie – korzyści płynące z użytkowania

Pisaki artystyczne

Markery artystyczne to wyjątkowo wygodne narzędzia podczas malowania i rysowania. Użytkowanie ich nie wiąże się z koniecznością wykorzystania innych akcesoriów – wystarczy jedynie dowolnie wybrany papierowy arkusz, na którym zechcemy stworzyć rysunek. Nie musimy przygotowywać pędzla oraz słoiczka z wodą, jak ma to miejsce w przypadku malowania farbami. Używając flamastrów artystycznych, możemy spodziewać się genialnego efektu, który gwarantowany jest przez wspaniałą intensywność zawartego w nich tuszu. Dzięki temu prace wykonane za pomocą markerów plastycznych od razu przykuwają uwagę odbiorcy. Pisaki do szkicowania to także pewność, że znajdziemy wśród nich każdy interesujący nas kolor. Namalowanie liści w kolorze głębokiej zieleni, idealnie błękitnego nieba oraz postaci posiadających naturalny odcień skóry nie stanowi dzięki nim żadnego problemu.

 

Pisak do rysowania – techniki i możliwości wykorzystania

Funkcjonalne markery do rysowania to niezbędne narzędzia, które każdy artysta powinien posiadać w swoim wyposażeniu. Istnieje bowiem niezliczona ilość zastosowań i technik plastycznych, w przypadku których możemy je wykorzystać.

 • Projektowanie – projektanci i architekci mogą z powodzeniem wykorzystać artystyczne pisaki do szkicowania w celu sporządzania kolorowych projektów i szkiców. Przygotowane w ten sposób propozycje designu będą barwne i estetyczne, co wpłynie na zadowolenie klientów i pozytywny odbiór wszelkiego rodzaju projektów
 • Kaligrafia – zaliczające się do pisaków artystycznych flamastry brush doskonale sprawdzają się jako pisaki do letteringu i kaligrafii. Elastyczna pędzelkowa końcówka pozwala na kontrolowane prowadzenie pisaka, co umożliwia kreślenie liter o pięknym ozdobnym kształcie. Modna technika letteringu przydaje się m.in. podczas przygotowywania zaproszeń czy kartekświątecznych, a także wykonywania różnego rodzaju dekoracji
 • Sketchnoting – stosunkowo młoda technika sporządzania notatek, jaką jest sketchnoting, to świetna metoda na stworzenie atrakcyjnych wizualnie materiałów do nauki. Dzięki temu wiedza przyswajana jest w dużo łatwiejszy i szybszy sposób. Idealne markery do sketchnotingu pozwolą na sporządzenie zarówno kolorowych rysunków, jak i estetycznych nagłówków charakterystycznych dla wspomnianego już wcześniej letteringu. Specyfika tworzenia tego rodzaju notatek sprawia, że flamastry brush pen sprawdzą się w tym przypadku doskonale
 • Komiksy - rysowanie komiksów oraz postaci w stylu wywodzącej się z Japonii mangi to popularna technika, która ma wielu zwolenników. Odpowiednie narzędzia potrzebne do przygotowania rysunków w tej estetyce powinny być precyzyjne oraz dostępne w wielu różnorodnych kolorach. Z tego względu warto zaopatrzyć się w dobre pisaki do rysowania zaliczające się do markerów artystycznych.

 

Mazaki artystyczne – popularne warianty

Pisaki artystyczne Pentel

Gama produktów składających się na pisaki artystyczne jest naprawdę ogromna i obejmuje wiele rodzajów markerów. Na wyróżnienie zasługują między innymi następujące kategorie:

 • Markery artystyczne pastelowe – pisaki artystyczne dostaniemy w wielu kolorach, a wśród nich istotną grupą są markery do rysowania w pastelowych odcieniach. Znaleźć je można w wygodnych zestawach składających się z większej ilości sztuk. Doskonale sprawdzają się jako specjalne pisaki do rysowania dekoracyjnych zdobień
 • Markery dwustronne artystyczne – profesjonalne flamastry do rysowania, które wyposażone są nie w jedną, lecz dwie końcówki piszące różniące się zwykle grubością. Dzięki temu nie musimy kupować dwóch oddzielnych produktów – jednego do tworzenia konturów i zaznaczania szczegółów, a drugiego do wypełniania kolorem kształtów
 • Markery artystyczne do kaligrafii – doskonałe pisaki, które zostały zaprojekowane specjalnie dla osób, których hobby to kaligrafia i lettering. Pozwalają osiągnąć najlepsze rezultaty w zakresie tej techniki. Są również dostępne w zestawach ze specjalnymi zeszytami, za pomocą których osoby początkujące przejdą kurs wprowadzający w świat letteringu

 

Markery artystyczne cena

Pisaki artystyczne Pentel

Rysowanie za pomocą flamastrów bywa kosztownym hobby, a wszystko ze względu na fakt, że kolorów nie da się połączyć w celu uzyskania innej barwy. Zaawansowane prace plastyczne obejmujące wiele różnych odcieni wymagają posiadania co najmniej kilkunastu sztuk pisaków artystycznych. Tanie markery do rysowania to koszt ok. kilku złotych za sztukę. Jeśli jednak chcemy mieć gwarancję najwyższej jakości i możemy zainwestować większą kwotę, to pisaki artystyczne zakupimy w cenie kilkunastu złotych za sztukę. Markery do rysowania tanie w formie zestawu dostępne są w kwocie kilkudziesięciu złotych, jednak ważną kwestią determinującą ostateczną cenę jest oczywiście ilość sztuk składających się na dane opakowanie. Najdroższe zestawy obejmujące kilkadziesiąt markerów artystycznych dostępne są w cenie od ok. 100 do kilkuset złotych.


Markery do rysunku – kilka słów o producentach

Markery artystyczne produkowane są m.in. przez marki, takie jak Pentel oraz Faber-Castell. Obie specjalizują się w wytwarzaniu artykułów piśmienniczych oraz akcesoriów plastycznych. Japońska firma Pentel powstała pod koniec lat 40. XX w. Znana jest przede wszystkim jako lider wśród producentów pasteli olejnych, które na rynku istnieją od 1955 roku. Oprócz wysokiej jakości wytwarzanych artykułów oraz innowacyjności właściciele marki dużą wagę przywiązują do ekologicznego podejścia. Marka Faber-Castel została założona w 1761 roku w Niemczech. Szeroka oferta artykułów plastycznych jest znana na całym świecie dzięki niezawodnej jakości oraz dostosowaniu do wszelkich potrzeb klientów. Podczas produkcji marka Faber-Castel dba o to, by wszystkie kredki, flamastry, pisaki i inne akcesoria piśmiennicze były w jak największej części ekologiczne oraz wytwarzane według polityki zrównoważonego rozwoju.

Filtry

Producenci
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu zbiorczym
więcej >
Kolor
więcej >
Ekologiczny
więcej >
Dwustronny
więcej >
Rodzaj
więcej >
Długość linii pisania [m]
więcej >
Grubość końcówki [mm]
więcej >
Grubość linii [mm]
więcej >
Końcówka [mm]
więcej >
Obudowa
więcej >
Rodzaj końcówki
więcej >
Typ
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu
więcej >
Na bazie wody
więcej >
Cienki
więcej >
Do szkła
więcej >
Gruby
więcej >
Na bazie alkoholu
więcej >
Rodzaj koloru
więcej >
Szkolne
więcej >
Zmywalny
więcej >
Do butów
więcej >
Do ceramiki
więcej >
Do opon
więcej >
Do tkaniny
więcej >
Do metalu
więcej >
Zestaw
więcej >
Klip
więcej >
Skuwka
więcej >
Gumowy uchwyt
więcej >
Do drewna
więcej >
Do pomników
więcej >
System przyciskowy
więcej >
Wkład wymienny
więcej >

Cena