• 22 255 95 55

Podkładki pod mysz i klawiaturę

Podkładka pod mysz występuje w postaci wielu formatów, kolorów, cen oraz producentów. Jak więc w zależności od rodzaju myszki oraz od naszych indywidualnych preferencji, wybrać najlepszą podkładkę pod mysz? Podpowiemy, która podkładka pod mysz będzie najlepsza. 

Pokaż na stronie:

Ergonomia pracy w biurze jest zapewnieniem odpowiednich warunków do pracy, osobom zatrudnionym. Na ten proces składa się wiele czynników, które w wysokim stopniu wpływają na komfort pracy. Warto również na wstępie zaznaczyć, że prawidłowa ergonomia pracy w biurze jest niezwykle istotna, ponieważ jej brak skutkuje negatywnymi rezultatami, nie tylko obecnie, ale i również w niedalekiej przyszłości. Pod frazą ergonomia, jesteśmy w stanie wyselekcjonować grupę najważniejszych artykułów biurowych, które stworzone zostały z myślą o zapewnieniu, jak najwyższej jakości pracy. Jednym z topowych produktów są podkładki pod myszy. Odpowiednio dobrana podkładka pod mysz komputerową jest w stanie zapewnić nam nie tylko wysoki komfort pracy z myszką, ale i również satysfakcję płynącą z redukcji niepożądanych kontuzji ergonomicznych. Podkładka pod mysz występuje w postaci wielu formatów, kolorów, cen oraz producentów. Jak więc w zależności od rodzaju myszki oraz od naszych indywidualnych preferencji, wybrać najlepszą podkładkę pod mysz? 

 

Dobre podkładki pod mysz - czym się kierować?

podkładka pod mysz i nadgarstek Fellowes

W pierwszej kolejności powinniśmy odpowiedzieć na pytanie: „podkładka pod myszkę, jakie będzie jej główne zastosowanie?”. Spośród wielu rodzajów podkładki pod mysz komputerową jesteśmy w stanie wyselekcjonować podstawowy podział ze względu na zastosowanie.

Podkładka pod mysz twarda / cienka podkładka pod mysz - podstawowy podział: 

 • podkładka pod mysz plastikowa, z dodatkową podpórką na nadgarstek
 • podkładka pod mysz okrągła, powierzchnia przystosowana dla myszki komputerowej, bez dodatkowej podpórki ergonomicznej na nadgarstek


Dobra podkładka pod mysz powinna charakteryzować się antypoślizgową podstawą, aby maksymalnie uniknąć przmieszczania. Ważną kwestią jest powierzchnia - śliska podkładka pod mysz, powinna umożliwiać nam łatwe przesuwanie myszką komputerową po powierzchni. Dodatkowo warto na uwadze mieć również produkt jakim, jest podkładka pod mysz i klawiaturę, ponieważ to jeden z najchętniej wybieranych artykułów ergonomicznych. Podkładki pod klawiaturę i nadgarstki sprawdzą się świetnie w środowisku biurowym, w którym często używamy zarówno myszy komputerowej, jak i klawiatury. Duża podkładka pod mysz i klawiaturę zapewni nam wysoki komfort pracy oraz zabezpieczy każdy blat przed porysowaniem.

 

Podkładki pod mysz optyczną a podkładka pod mysz laserową 

Zanim przeanalizujemy, która podkładka pod myszkę ergonomiczną będzie lepiej dopasowana do poszczególnych modeli myszek komputerowych: podkładka pod mysz laserową, czy  podkładka do myszki optycznej, warto poznać najważniejszą różnicę pomiędzy budową obydwu myszek komputerowych. Kluczową różnicą pomiędzy modelami jest źródło, odpowiedzialne za oświetlenie powierzchni. Myszki optyczne wyposażone są z reguły w diody LED, a te drugie, jak sama nazwa wskazuje w laser.

 1. Podkładka pod myszkę laserową, jaką wybrać?:  z uwagi na to, że myszka komputerowa laserowa, kieruje bardziej skupioną wiązkę światła, niż optyczna, to jest ona w stanie dotrzeć głębiej w strukturę powierzchni niż mysz optyczna. Myszka laserowa jest znacznie bardziej precyzyjna, rejestruje każde nawet najmniejsze drgnięcie.
 2. Podkładka do myszki laserowej: podkładka pod mysz sztywna ( najlepiej sprawdzi się twarda podkładka pod mysz o równej powierzchni, ponieważ wszelkie nierówności będą miały negatywny wpływ na działanie myszki laserowej).

 

Podkładka pod myszkę optyczną, jaką wybrać? 

podkładka biała pod mysz

 

 

 

Podkładka pod mysz optyczna nie jest konieczna. Większa część myszek funkcjonuje bardzo dobrze na gładkiej powierzchni. Jednak jeśli zależy nam na wieloletniej funkcjonalności to podkładka pod myszkę optyczną, będzie idealnym rozwiązaniem. Podkładka  zabezpieczy również blaty i biurka przed porysowaniem. Mała podkładka pod mysz w tej sytuacji sprawdzi się idealnie, jest znacznie poręczniejsza od dużej oraz podkładka pod mysz mała pod nadgarstek będzie charakteryzowała się też niższą ceną. 

  

Polecane podkładki pod mysz - kolory 

Chociaż klasyczne odcienie, jak podkładka pod mysz czarna oraz biała podkładka pod mysz w dalszym ciągu wysuwają się na prowadzenie wśród najchętniej wybieranych, to na rynku istnieje znaczenie szerszy i bardziej zróżnicowany podział podkładek pod myszkę. 

Podkładka pod mysz wzory / najpopularniejsze odcienie: 

 • klasyczne: podkładka pod mysz biała i podkładka pod mysz czarna
 • podkładka pod mysz żelowa niebieska
 • podkładka pod mysz kolorowa
 • podkładka pod mysz szara
 • podkładka pod mysz zielona
 • modne printy: podkładka pod mysz kwiaty oraz podkładka pod mysz śmieszna

 

Podkładka pod mysz cena - popularne marki 

Podkładka pod mysz tania - istnieje wiele marek, które w swojej pracy szczególną uwagę zwracają na przystępną cenę, zachowując przy tym wysoką jakość produktu. Tracer podkładka pod mysz niewątpliwie zalicza się do tej grupy produktów. Ceny ich podkładek pod myszki są przystępne dla każdego. 

Podkładka pod mysz do 20zł - popularne modele: 

 • podkładka pod mysz FELLOWES MICROBAN granat
 • podkładka ekologiczna pod mysz FELLOWES Earth Series wodospad
 • podkładka pod mysz FELLOWES Ekonomy czarna


Podkładka pod mysz do 50zł - popularne modele: 

 • podkładka pod mysz żelowa TRACER Flex
 • podkładka pod mysz i nadgarstek FELLOWES i-Spire szara
 • podkładka pod mysz DURABLE przezroczysta

Filtry

Producenci
więcej >
Typ
więcej >
Kolor
więcej >
Ergonomiczny
więcej >
Wypełnienie
więcej >
Materiał
więcej >
Kolekcja
więcej >

Cena