• 22 255 95 55

Podkładki pod mysz ergonomiczne

Ergonomiczna podkładka pod mysz redukuje ból dłoni oraz nadgarstków, zmniejszając przy tym napięcie mięśniowe. Jak jeden produkt może zniwelować wiele niepożądanych dolegliwości? Poznajmy zastosowania, produktu podkładka pod myszkę ergonomiczna

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
 • Filtruj
Wyniki filtrowania:

Ergonomiczny: Tak

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:

Ergonomiczna podkładka pod mysz 

Pracownicy biurowi są narażeni na wiele negatywnych przypadłości zdrowotnych, związanych z wykonywanymi obowiązkami. Długie godziny spędzane w pozycji siedzącej przed komputerem, w wysokim stopni obciążają kręgosłup, wzrok oraz układ krążeniowy. W wyniku tego jesteśmy narażeni na liczne kontuzje ergonomiczne, które mogą wykluczyć nas z pracy na długi czas lub będą miały negatywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie w przyszłości. Przystosowując nasze miejsce pracy zgodnie z założeniami ergonomicznego biura, jesteśmy w stanie profilaktycznie zapobiegać tym dolegliwościom. Warto więc, abyśmy zadbali o swój komfort i samopoczucie w pracy, zanim zaczniemy odczuwać jej negatywny skutek. Wiele marek dokłada wszelkich starań, aby ułatwić na to zadanie. W związku z tym aktualnie znamy artykuły ergonomiczne stworzone z myślą o każdym pracowniku biurowym.

Jesteśmy w stanie wyselekcjonować wiele produktów, jednak wśród tych niezbędnych, koniecznie powinny znaleźć się: podkładki pod mysz pod nadgarstek ergonomiczne, podpórki pod plecy, czy podnóżek biurowy. Ergonomiczna podkładka pod mysz redukuje ból dłoni oraz nadgarstków, zmniejszając przy tym napięcie mięśniowe. Jak jeden produkt może zniwelować wiele niepożądanych dolegliwości? Poznajmy zastosowania, produktu podkładka pod myszkę ergonomiczna

 

Ergonomiczne podkładki pod mysz - ratunek dla dłoni 

Wiele osób, w dalszym ciągu nie jest świadomych, jak zaniedbanie drobnych rzeczy może negatywnie wpływać na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie. RSI (ang. repetitive strain injury) jest ogólną nazwą przyjętą dla wszystkich kontuzji spowodowanych długotrwałym powtarzaniem jednej czynności. W sytuacji pracownika biurowego będzie to oczywiście pozycja siedząca oraz codzienne stosowanie klawiatury, oraz myszki do komputera. 

Jesteśmy w stanie wyróżnić dwie poważne, spośród najczęściej występujących dolegliwości: 

 • zespół cieśni nadgarstka: szczególnie na tę przypadłość narażone są osoby piszące całymi dniami na klawiaturze. Zespół cieśni nadgarstka charakteryzuje się nadwyrężeniem ścięgien i mięśni przedramienia, co objawia się często silnym bólem oraz obrzękiem.
 • problem określony „łokcie tenisisty”: przypadłość ta, mimo nazwy dotyka częściej pracowników biurowych i fizycznych, a nie samych tenisistów. Objawia się silnym bólem ścięgien i mięśni przedramienia, co w rezultacie powoduje obrzęk łokcia.


Pracownicy biurowi w stosunku do pracowników fizycznych, znacznie łatwiej mogą zadziałać profilaktycznie w tej sprawie. Przykładowo drobna inwestycja w ergonomiczne podkładki pod mysz, w wysokim stopniu może ograniczyć ból. 

 

Podkładka pod mysz ergonomiczna - czym się kierować? 

Podkładka ergonomiczna pod mysz, od standardowych różni się przede wszystkim możliwością oparcia przedramienia, na specjalnej przystosowanej do tego podpórce. Odpowiednio dobrana podkładka ergonomiczna pod mysz to sposób na zapewnienie komfortu pracy na długie lata. Podkładka pod mysz ortopedyczna występuje pod postacią wielu różnorodnych modeli. 

Na co więc warto zwrócić uwagę, wybierając podkładki pod mysz ergonomiczne? 

Ergonomiczna podkładka pod mysz - tworzywo: 
Różnorodność jest naprawdę duża. W zależności od tworzywa ergonomiczne podkładki pod mysz Fellowes będą różniły się od siebie ceną oraz trwałością. Wybór tak naprawdę zależy jedynie od naszych indywidualnych preferencji. 

Podkładka pod mysz ergonomiczna - materiał 

 • tekstylny
 • polipropylen
 • specjalna powłoka antybakteryjna microband
 • tworzywo sztuczne
 • pianka
 • silikon


W zależności od tworzywa, ergonomiczna podkładka pod mysz dzieli się na: 

 • podkładka ergonomiczna pod nadgarstek twarda: zdecydowanie są mniej popularnym modelem niż podkładka pod mysz ergonomiczna miękka. Wykonane głównie z plastiku, aluminium lub szkła. Plastikowa podkładka pod myszkę ergonomiczna charakteryzuje się bardzo dobrym poślizgiem. Tego rodzaju podkładka ergonomiczna pod nadgarstek jest bardzo trwała, jej powierzchnia jest gładka i jednolita.
 • podkładka pod mysz żelowa miękka: są najpopularniejszą i najtańszą alternatywą. Najczęściej wykonane z pianki lub specjalnej gumy. Podkładka pod myszkę ergonomiczna, często wykończona jest warstwą materiału. Charakteryzują się tym, że są wyjątkowo lekkie.


Ergonomiczne podkładki pod mysz - wypełnienie 

podkładka pod nadgarstek

Kolejnym ważnym parametrem, na który koniecznie należy zwrócić uwagę, jest wypełnienie, którym została wzbogacona  podkładka pod myszkę ergonomiczna. 

Podkładka pod myszkę ergonomiczna - rodzaje wypełnienia: 

 • żel
 • pianka
 • guma oponowa
 • Foam Fusion


Podkładka pod mysz ergonomiczna - podstawa i powierzchnia 

Pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na te dwa parametry. Podkładka pod mysz ortopedyczna, powinna mięć antypoślizgową podstawę, zapobiegająca przemieszczaniu się. Podkładka pod myszkę ergonomiczna, powinna charakteryzować się również specjalną powierzchnią, która będzie odporna na zabrudzenia oraz umożliwi nam łatwe manewrowanie myszką komputerową. W zawodach, w których szczególnie często stosowana jest myszka, jak np. graficy komputerowi, zaleca się, wybór podkładki pod mysz ergonomicznej większych rozmiarów, niż w przypadku pracownika biurowego. 

Filtry

Producenci
więcej >
Typ
więcej >
Kolor
więcej >
Ergonomiczny
więcej >
Wypełnienie
więcej >
Materiał
więcej >
Kolekcja
więcej >

Cena