• 22 255 95 55

Podnóżki biurowe

Podnóżek biurowy jest praktycznym artykułem ergonomicznym. Odciąża nogi w trakcie pracy, zapewnie komfort na długie godziny pracy. 

Pokaż na stronie:

Zachowanie prawidłowych zasad ergonomii w pracy jest niezwykle istotne z perspektywy widzenia naszych pracowników. To głównie od tego, w jaki sposób zostanie zorganizowane środowisko pracy, zależy nasz wewnętrzny komfort i poczucie satysfakcji z wykonywanych obowiązków. Mimo że dla wielu osób większość ergonomicznych artykułów biurowych, wydaje się wręcz standardem, to w dalszym ciągu istnieją miejsca pracy, w których nieprzestrzegane są podstawowe zasady ergonomii. Lista produktów, które wpływają korzystnie na nasze samopoczucie w pracy, nie jest aż tak obszerna jakby mogło nam się wydawać. Poza tym inwestycja w nasze zdrowie nie ma żadnej ceny. Topowymi produktami ergonomicznymi, które powinny się znaleźć w każdym biurze, bez wątpienia są: fotele biurowe z możliwością regulacji, podkładki pod myszy i nadgarstki, podpórki na plecy, podstawki pod laptop, podstawki pod monitory, ramiona do monitorów, czy podnóżek biurowy. Każdy z wymienionych produktów, odgrywa istotną rolę w ogólnym pojęciu, organizacji stanowisk pracowniczych. Jednak szczególne wyróżnienie należy przyznać, często niedocenianemu produktowi, jaki jest podnóżek pod biurko. Poznajmy wszystkie zalety wynikające z długofalowego stosowania podnóżki do biura
 

Podnóżki pod biurko - zadbaj o swoje zdrowie

Kontuzje kręgosłupa są najczęściej doskwierającym problemem, wynikającym z wieloletniej pracy przy biurku. Według badań naukowych brak podkładki pod nogi oraz prawidłowo przystosowanego środowiska pracy, w wysokim stopniu przyczynia się do urazów ergonomicznych. Pracownicy, którzy ucierpieli z tego powodu, potrzebują średnio 12 dni urlopu, aby w pewnym stopniu wrócić do sprawności. Niezależnie o tego, czy Wasz zespół liczy  20, czy 100 osób, koniecznie pamiętajcie, aby dbać o wydajność i produktywność każdego działu firmy. 

Korzyści związane ze stosowania podnóżek do biura, na co dzień mogą wydawać się nieistotne. Jednak ten prosty, mały dodatek w wysokim stopniu wpływa na nasze zdrowie. Z anatomicznego punktu widzenia, warto dodać jak istotny wpływ na nogi, plecy oraz krążenie, mają nasze stopy. Pamiętajcie, że problemy zdrowotne dotyczące tego obszaru, prowadzą do zmniejszenia wydajności pracowników. Podpórka pod nogi wesprze sukces Waszych pracowników, a co za tym idzie również sukces firmy. 


Podkładka pod nogi - zalety stosowania

podnóżek Fellowes w biurze
 • Podnóżek biurowy - zwiększa krążenie 
  Utrzymywanie pozycji siedzącej przez długie godziny, w wysokim stopniu negatywnie wpływa na nasze krążenie. Wyposażając biuro w podnóżki do pracy przy komputerze, możemy zredukować to ryzyko nawet o 70%. Jeżeli obserwujecie u siebie wzmożone zmęczenie, to powinien to być pierwszy sygnał nie tylko do wizyty lekarskiej, ale i również analizy, czy nasze środowisko pracy jest ergonomiczne. 
   
 • Podnóżek biurowy regulowany - zmniejszenie bólu w dolnej części pleców 
  Podnóżek biurowy w znacznym stopniu może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka problemów występujących w dolnym odcinku kręgosłupa. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, leczenie tego schorzenia kosztuje świat średnio 100 miliardów dolarów rocznie. Suma ta, zdecydowanie pokazuje, jak wielka jest skala problemu. 
   
 • Podnóżki do komputera - pozytywnie wpływa na postawę ciała
  Przeciętny pracownik biurowy w ciągu jednego dnia pracy, poświęca średnio 38 minut na garbienie się, co ma dramatyczny wpływ na postawę. W rezultacie ponownie wracamy do punktu wyjścia. Mianowicie do wzmożonych bólów pleców oraz zmniejszenia wydajności pracy. Przerażającym faktem jest to, że schorzenia pleców są główną przyczyną niepełnosprawności osób poniżej 45 roku życia. Inwestując w podnóżek biurowy oraz prawidłową ergonomię biura, przyczyniamy się do zmniejszenia tego ryzyka. 
   
 • Podnóżki do komputera - ogólna poprawa poziomu komfortu
  Jak wiele badań wskazuje, podnóżek komputerowy w wysokim stopniu przyczynia się do poprawy komfortu pracy. Dyskomfort pracy jest zasadniczo rozproszeniem uwagi, który zmniejsza zdolność pracownika do koncentracji. Proste dodanie podnóżki do biura zmniejsza obciążenie kręgosłupa, promuje lepszą postawę ciała oraz zmniejsza napięcie nóg. 

  W ciągu ostatnich lat szczególną uwagą cieszyły się biurka ergonomiczne. Podnóżki pod biurko w dalszym ciągu są często pomijanym aspektem, wyposażającym biuro. Warto pamiętać, że często to małe szczegóły są przyczyną niepowodzeń. 


Podnóżek biurowy opinie / podnóżek biurowy cena 

 Jak mawiają ile ludzi tyle opinii. Najlepszymi recenzjami bez wątpienia cieszą się produkty marki Fellowes. Firma ta, jako swoje motto przewodnie przyjęła poprawę jakości funkcjonowania pracownika biurowego. W swojej ofercie posiadają między innymi: podnóżek uniwersalny, podnóżek wysoki, podnóżek biurowy z masażem oraz wiele innych zróżnicowanych modeli. 

Ergonomiczny podnóżek biurowy - najpopularniejsze modele marki Fellowes: 

 • Fellowes I-Spire
 • Fellowes Foot Rocker
 • Fellowes MICROBAN
 • Fellowes Ultimate 


Podnóżek biurowy przepisy bhp - na co zwrócić uwagę

podnóżek Fellowes ruchomy

 

Przed dokonaniem zakupu podnóżek pod biurko Fellowes, należy szczególną uwagę zwrócić na kilka podstawowych parametrów. Podnóżek biurowy najlepiej, aby miał możliwość regulacji kąta nachylenia od 0 do 15 stopni.  Wysokość podkładki pod nogi powinna być odpowiednio dostosowana do naszego wzrostu. Ostatnią najważniejszą cechą podnóżek do komputera jest antypoślizgowa podstawa. 

Podnóżek biurowy - o tym też warto pamiętać: 

 • jakość i tworzywo wykonania
 • gwarancja producenta 
 • podpórka pod nogi z dodatkowymi funkcjami jak masaż, regulacja wysokości, gumowe nóżki
 • wymiary podstawy pod stopy (szczególnie ważne, w przypadku osób o niestandardowym rozmiarze stopy). 
      

Podnóżek biurowy cena

W zależności od modelu i producenta podnóżki ergonomiczne charakteryzują się zróżnicowaną ceną. Ceny mieszczą się mniej więcej w granicach od 70 złotych do 600 złotych. Rozbieżność pomiędzy nimi jak widać, jest dosyć spora. Dlatego, tak jak wcześniej wspomnieliśmy, należy zwrócić szczególną uwagę na poszczególne parametry, konkretnych produktów, ponieważ to one w głównej mierze wpłyną na końcową cenę produktu. 

Filtry

Producenci
więcej >
Kolor
więcej >
Regulacja wysokości
więcej >
Materiał
więcej >

Cena