• 22 255 95 55

Podstawki pod laptopa

Podstawka pod laptop pomoże nam zachować w odpowiedniej linii wzrok w stosunku do ekranu monitora. Dzięki czemu ograniczymy garbienie się. 

Pokaż na stronie:

Podstawka pod laptopa na biurko 

Stosowanie zasad ergonomii w miejscu pracy jest niezwykle istotne dla zachowania zdrowia na długie lata. Odpowiednio dostosowane biuro w wysokim stopniu wpływa na wydajność i komfort pracy. Kontuzje ergonomiczne coraz częściej dotykają nie tylko starszych pracowników, ale i również osoby młode, które są dopiero na początku kariery zawodowej. Dlatego warto, abyśmy zadbali o zdrowie, zanim zaczniemy odczuwać nieustępujące bóle pleców, dłoni, nadgarstków, czy przedramion. Niektóre z kontuzji są niezwykle poważne i mogą nas wykluczyć z pracy na długi czas. W trosce o wzrok i prawidłową postawę ciała powstał artykuł ergonomiczny, jakim jest podstawka pod laptopa. Utrzymanie wzroku w odpowiedniej linii jest w stanie zapobiec wielu poważnym dolegliwościom. Na co wato zwrócić uwagę w trakcie wyboru podkładki pod laptop? Które parametry podstawek pod laptopa będą kluczowe? Poznajmy praktyczne zastosowanie podkładki do laptopa. 

 

Podkładka pod laptopa - główne zastosowania 

podkładka pod laptop Fellowes czarna

Podkładka pod laptop spełnia wiele funkcji. Jest szczególnie docenianym artykułem biurowym. Podstawka do laptopa znajduje swoje zastosowanie nie tylko w miejscach pracy, ale i również w środowisku domowym. Wszędzie tam, gdzie korzystamy z naszego laptopa lub notebooka. 

Podstawka pod laptop w podstawowym podziale ze względu na zastosowanie dzieli się na: 

 • ergonomiczna podstawka pod laptopa
 • podpórka pod laptopa chłodząca


Oba modele podstawki pod laptopy mogą funkcjonować przemiennie. To znaczy, że dostępne są równie podkładki pod laptopa ergonomiczne z możliwością chłodzenia lub podstawka pod laptopa bez wentylatora. W tej sytuacji marka podstawki pod laptop będzie warunkowała cenę i jakość produktu. 

Ergonomiczne zalety podstawki pod laptopa: 

Poruszanie głową w trakcie pracy w górę i w dół jest niezwykle męczące dla naszej szyi, karku i pleców. Powoduje to silne spinanie się mięśni, które wynika z  nieprawidłowego ustawienia monitora, względem naszego wzroku. Podstawka pod laptop jest w stanie umożliwić nam wdrożenie zasady ergonomii, która mówi o tym, że górna krawędź monitora, powinna znajdować się na równiej linii z naszym wzrokiem. Podstawek pod laptop w tej sytuacji jest niezastąpiony, ponieważ takie ustawienie w większości laptopów jest technicznie niemożliwa. 

 

Podstawa pod laptop -  zasady ergonomii według marki Fellowes 

 • wysokość blatu pod monitor, blatu pod klawiaturę oraz wysokość siedziska powinny być tak skonfigurowane, aby podczas pisania na klawiaturze pozwalały patrzeć na monitor z odległości 40-75 cm, pod kątem 20–50 stopni przy jednoczesnym zachowaniu przynajmniej kąta prostego między ramieniem a przedramieniem
 • taka konfiguracja uchroni nas przed przyjmowaniem nienaturalnych, wymuszonych pozycji, minimalizuje obciążenie układu mięśniowo – szkieletowego oraz ogranicza mikrourazy związane z wykonywaniem tych samych, powtarzalnych ruchów (powstających przy pracy myszką i pisaniu na klawiaturze)
 • ważne jest aby płaszczyzna ekranu była prostopadła do twarzy
 •  ustawienie monitora powinno też wyeliminować odblask, warto o tym pomyśleć już na etapie ustawiania biurka względem okna. Monitor powinien być ustawiony bokiem do okna w odległości co najmniej jednego metra
 • sprzęt, z którego korzystamy (drukarka, telefon, nagrywarka, płyty CD) powinien znajdować się w zasięgu ramion, tak, by nie było konieczności podnoszenia rąk powyżej barków.


Podstawki pod laptopa - najważniejsze parametry 

podkładka pod laptop Fellowes w biurze

Podstawy pod laptopa charakteryzują się szczególnie szeroką różnorodnością ze względu na parametry. Ważne jest, aby wybierając podkładki pod laptopa zwrócić uwagę na każdy z nich, ponieważ to w wysokim stopniu wpłynie na jakość podkładka na laptop

Podkładka pod laptopa na biurko - na co zwrócić uwagę? 

 1. Regulowana podstawka pod laptopa (możliwość regulacji wysokości jest istotna, ponieważ ta funkcja umożliwi nam prawidłowe ustawienie wysokości względem linii wzroku).
   
 2. Możliwość dostosowania podkładka pod laptopa ze względu na model komputera (dostępne modele: podstawka pod notebooka, podstawka pod laptopa gamingowego, podstawka pod laptopa lenovo, podstawka pod laptopa apple, dell podstawka pod laptopa, podkładka pod laptopa logitech, podkładka pod laptopa hp, podstawka pod laptopa asus). Oprócz podziału ze względu na markę warto również pamiętać o rozmiarze przekątnej monitora, która również jest istotnym parametrem. Do dwóch najpopularniejszych zaliczymy: podkładka pod laptopa 14 cali oraz podkładka pod laptopa 15 6.  
   
 3. Podpórka pod laptop z funkcją chłodzenia, dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy przegrzewania się laptopa.
   
 4. Podstawa pod laptop tworzywo wykonania: ten parametr jest niezwykle istotny, ponieważ wpływa na jakość oraz cenę produktu. 

  Wśród najpopularniejszych tworzyw, z których powstają podkładki pod laptopa, należy wyróżnić: 
  • aluminiowa podstawka pod laptopa
  • akrylowa podkładka pod laptop
  • podstawka pod laptopa metalowa
  • podstawka pod notebook wykonana z plastiku 
    
 5. Podstawka ergonomiczna pod laptopa może być wyposażona w dodatkowe funkcje takie, jak: 
  • dodatkowe wejścia USB
  • wyposażenie w antypoślizgowe nakładki, zapobiegające przemieszczaniu się
  • podstawka regulowana pod laptopa (regulacja kąta nachylenia oraz podstawka pod laptopa z regulacją wysokości)
  • podstawka pod laptopa składana (umożliwia oszczędność przestrzeni biurowej)
  • system organizacji kabli 
    
 6. Laptop podstawka - różnorodne kolory: decydując się na wybór podstawy pod laptopa warto, abyśmy mieli na uwadze ten aspekt. 
   

Ergonomia miejsca pracy to również zachowanie estetyki miejsca pracy.
 Spośród najpopularniejszych kolorów koniecznie należy wyróżnić:

 • podstawka pod laptopa biała
 • podstawka pod laptopa czarna
 • podstawka pod laptopa szara

 

Podstawka pod laptopa opinie / cena 

Podstawka pod laptopa regulowana cieszy się pozytywnymi opiniami wśród internautów. Wiele osób zauważyło znaczną poprawę stanu zdrowia, spowodowaną systematycznym stosowaniem podkładka pod notebooka 17 cali. 

Podstawka pod laptopa cena - jest w wysokim stopniu uwarunkowana w zależności od producenta, modelu, tworzywa wykonania oraz dodatkowych funkcji. Wysoka podstawka pod laptopa, cenowo znajduje się w przedziale pomiędzy 90 złotych, a 250 złotych. 

Filtry

Producenci
więcej >
Rodzaj
więcej >
Kolor
więcej >
Typ
więcej >
Materiał
więcej >
Regulacja wysokości
więcej >
Wentylowana powierzchnia
więcej >
Wbudowany wentylator
więcej >
Regulowany kąt nachylenia
więcej >
System organizacji kabli
więcej >
Wbudowany HUB USB
więcej >
Kolekcja
więcej >

Cena