• 22 255 95 55

Segregatory ringowe

Segregator ringowy był jednym z pierwszych obecnie znanych nam na rynku. Skrupulatnie ulepszany przez producentów o różne inne obecnie znane nam formy. 

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:

Segregatory odkrywają istotną rolę w trakcie prowadzenia dokumentacji. Często są niedocenionym elementem, który w codziennym biegu wykonywanych obowiązków jest praktycznie niezauważalny. Zatrzymajmy się na chwilę i przeanalizujmy jak funkcjonowałyby wszystkie najważniejsze instytucje państwowe, których dokumentacja pęka w szwach. Całe szczęście taka sytuacja już nigdy nie będzie miała miejsca, toteż my nie musimy długo się nad nią zastanawiać. Przeanalizujmy więc rodzaje segregatorów jakie znamy. Do najpopularniejszego modelu zdecydowanie należy segregator ringowy oraz segregator dźwigniowy. Poznajmy różnice między nimi i wybierzmy ten idealny dla was. 
 

Segregator ringowy - o produkcie 

segregator ringowy esselte niebieski

Segregator ringowy był jednym z pierwszych, które powstały na rynku. Skrupulatnie był on ulepszany przez   producentów o różne inne obecnie znane nam formy, takie jak segregator z mechanizmem dźwigniowym u którego podstaw mechanicznych stoi właśnie mechanizm ringowy. Produkt ten swoje zastosowanie znajduje głównie w przechowywaniu dokumentacji formatów na mniejszą skalę pod względem ilości. Segregator ringowy A4 często wybierany jest przez mniejsze przedsiębiorstwa lub w celu prowadzenia dokumentacji zacisza domowego. Najchętniej kupowanym formatem z tej grupy produktów jest segregator a4 3 ringowy. Nie zmienia to jednak faktu, że producenci zadbali o znacznie szerszą różnorodność oferty i produkowane są one również w formatach A4 maxi, A3 czy segregator ringowy A5.

Podstawowy podział ze względu na budowę: 

  • segregator 3 ringowy
  • segregator czteroringowy 
  • segregator dwuringowy


Przed podjęciem decyzji, który segregator ringowy będzie spełniał nasze wymagania warto, abyśmy zwrócili uwagę na rodzaj koszulek na dokumenty jaki planujemy zakupić tak, aby były dopasowane do ilość ringów w segregatorach.
 

Segregatory 4 ringowe - kolorystyka 

 

segregatory ringowe esselte kolorowe

Segregatory ringowe występują w bardzo zróżnicowanej ilości kolorów.

Do najchętniej wybieranych należą:

  • kolory klasyczne (biel, czerń, czerwony) 
  • kolory pastelowe 
  • kolory neonowe
  • kolory ze specjalnymi zdobieniami I wiele wiele więcej! 


Jeśli nadal zastanawiacie się, który rodzaj mechanizmu będzie dla was najlepiej przystosowany to musicie wiedzieć jakie będzie główne zastosowanie waszego artykułu biurowego. Jeśli planujecie wieloletnią archiwizację dokumentów to zdecydowanie trafniejszym wyborem będzie segregator dźwigniowy z trwałym dociskiem. Z drugiej strony jeśli poszukujecie segregatora podręcznego, który nie dość, że pomieści wystarczającą ilość dokumentów to będzie również posiadał korzystniejszą cenę, w tej sytuacji polecamy wybrać segregator ringowy

Filtry

Producenci
więcej >
Format
więcej >
Szerokość [mm]
więcej >
Kolor
więcej >
Materiał
więcej >
Mechanizm
więcej >
Kolekcja
więcej >
Ekologiczny
więcej >

Cena