• 22 255 95 55

Segregatory z dźwignią

Segregator z mechanizmem dźwigniowym to trwały sposób na wieloletnie zabezpieczenie naszych dokumentów. 
 

Pokaż na stronie:
339 produktów
Pokaż na stronie:

Każdy pracownik biurowy jest świadomy, jak istotną rolę odgrywa prawidłowo prowadzona archiwizacja w miejscu pracy. Ciężko byłoby wyobrazić funkcjonowanie biura bez drobnych, ułatwiających codzienną pracę artykułów. Niewątpliwie jednym z najważniejszych elementów odgrywających kluczową rolę w tym procesie są segregatory. Wyobraźmy sytuację, w której to w banku cała dokumentacja poupychana jest po szafkach bez żadnej chronologii i składu. Całe szczęście możemy darować sobie spekulacje na ten temat. Warto więc przed dokonaniem zakupu zadać sobie pytanie. Czego my- jako klienci oczekujemy od produktu? Aby, ułatwić wam odpowiedź na to pytanie zajmiemy się podstawowym podziałem segregatorów ze względu na mechanizm. Jak więc je rozróżniać i wybrać ten prawidłowy dla nas?
 

Segregator z mechanizmem dźwigniowym

segregator czerwony otwarty

W segregatorach występują dwa podstawowe mechanizmy: dźwigniowy i ringowy. Segregator dźwigniowy należy do grupy produktów, która charakteryzuje się niezwykłą trwałością. Testy przeprowadzone na tym mechanizmie potwierdzają, że nie traci on na swojej sile docisku nawet przy kilkutysięcznym użyciu. Tego rodzaju segregator zdecydowanie sprawdzi się w trakcie przechowywania obfitej dokumentacji, w której skład wchodzą setki koszulek na dokumenty. Z kolei segregator ringowy częściej używany jest do przechowywania lżejszej dokumentacji biznesowej.
W segregatorach o mechanizmie dźwigniowym możemy wydzielić kilka mniejszych podkategorii. Na pewno dokonując zakupu, każdy z nas zwraca szczególną uwagę na tworzywo, z którego został wykonany dany produkt.

Segregator zamykany - podział ze względu na tworzywo:

  • segregatory z mechanizmem polipropylenowe
  • segregatory z mechanizmem kartonowe
  • segregatory z mechanizmem PVC


Kluczową różnicą w tym wypadku będzie rodzaj tworzywa, z którego zostały wykonane okładka zewnętrzna i wewnętrzna. Warto też zwrócić uwagę, na to, czy nasza okładka posiada okleinę z jednej, czy obu stron. Segregator dźwigniowy z okleiną obustronną będzie znacznie bardziej odporny na zabrudzenia i zalania. Ponadto część segregatorów z mechanizmem dźwigniowym została wzbogacona w dodatkowe metalowe okucia, na rogach lub krawędzi/krawędziach. Tego typu rozwiązanie zabezpieczy segregator dźwigniowy na lata przed zniszczeniem i niechcianymi zagięciami.
Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest możliwość dodatkowego zabezpieczenia naszych dokumentów. W momencie, gdy wyruszamy w delegacje oraz zależy nam na szczególnym bezpieczeństwie przewożonej dokumentacji warto, abyśmy zaopatrzyli się w segregator z zamknięciem zewnętrznym. Nawet ewentualna awaria systemu dźwigniowego nie będzie problemem przy tak dobrze zabezpieczonym
segregatorze.
 

Segregatory A5 i bankowe
 

No. 1 power

Pionierem w tej kategorii produktów zdecydowanie jest marka Esselte. Jako pierwsi wzbogacili mechanizm o dźwignię z ergonomicznym dociskiem. Co więcej, aby uniknąć zagięć rogów, segregator został wykończonyony metalowym okuciem. Na grzbiecie znajduje się kieszeń na wymienne etykiety służące do opisu zawartości. Otwór na palec w dolnej części grzbietu sprawia, że segregator dźwigniowy jest bardziej praktyczny w codziennym użyciu.  


 

Filtry

Producenci
więcej >
Format
więcej >
Szerokość [mm]
więcej >
Kolor
więcej >
Materiał
więcej >
Mechanizm
więcej >
Kolekcja
więcej >
Ekologiczny
więcej >
Uchwyt na długopis
więcej >
Zaokrąglony grzbiet
więcej >

Cena