• 22 255 95 55

Skoroszyty zawieszkowe

Skoroszyt zawieszany należy do grupy artykułów burowych, które są kluczowe w procesie archiwizacji. Za ich główne zadanie uważa się łatwe i przejrzyste segregowanie dokumentów.

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:

Archiwizacja jest złożonym procesem, na który składają się między innymi: podział, porządkowanie, tworzenie jednolitych zbiorów oraz ich prawidłowe klasyfikowanie. Ciężko byłoby wyobrazić, funkcjonowanie wielu placówek społecznych, czy innych miejsc pracy bez sprawnie działającego procesu archiwizacji. Niewątpliwie odgrywa on kluczową rolę oraz oszczędza nam niepotrzebnego stresu związanego z poszukiwaniami zagubionych dokumentów. Istnieje wiele artykułów biurowych, których głównym zadaniem jest usprawnienie pracy biurowej. W procesie archiwizacji dokumentów niezwykle istotną rolę odgrywają takie przedmioty, jak: koszulki na dokumenty, segregatory, pudła archiwizacyjne czy skoroszyty zawieszkowe. 

 

Skoroszyt zawieszkowy - zastosowanie

skoroszyt zawieszkowy czarny

Skoroszyt zawieszany należy do grupy artykułów biurowych, które są kluczowe w procesie archiwizacji. Ich głównym zadaniem jest umożliwienie nam łatwego i przejrzystego segregowania dokumentów. Niektórzy twierdzą, że tego typu rozwiązanie jest znacznie bardziej praktyczne niż archiwizacja przy użyciu segregatorów, ponieważ skoroszyty zawieszane umożliwiają nam sprawniejsze odnajdywanie poszczególnych dokumentów oraz ich łatwiejsze wyciąganie i ponowne umieszczanie. Warto mieć jednak na uwadze, że ten rodzaj archiwizacji przeznaczony jest do mniejszej, objętościowo dokumentacji. W celu sprawniejszej identyfikacji powstały również plastikowe fiszki do teczek, które zdecydowanie ułatwiają nam oznaczenie dokumentów od strony zewnętrznej. Tak oznaczony skoroszyt zawieszkowy sprawi, że bez najmniejszych problemów, w bardzo krótkim czasie będziemy w stanie odnaleźć wszystkie niezbędne dokumenty. 
 

Skoroszyt zawieszany, a teczka zawieszkowa- różnice 
Istnieje szeroki wybór artykułów biurowych stworzonych w celach archiwizacji. Niewątpliwie, aby dokonać prawidłowego zakupu produktu, którym jesteśmy zainteresowani, w pierwszej kolejności powinniśmy dokładnie poznać wszystkie jego zalety. Skoroszyt zawieszkowy w nieznacznym stopniu różni się od teczki zawieszkowej. Ich główną różnicą jest sposób otwierania. Skoroszyty otwierane są od dołu. Tak więc decydując się na wybór tego artykułu, powinniśmy pamiętać, że aby uzyskać wgląd do dokumentów każdorazowo będziemy musieli wyciągać go z szuflady. Z kolei teczki umożliwiają nam łatwy wgląd do dokumentacji od góry. Zarówno teczka zawieszana,  jak i skoroszyt zawieszkowy zostały zaprojektowane tak, aby u górnej krawędzi miały możliwość przymocowania tzw. szyldziku, stworzonego z myślą do opisu poszczególnych dokumentów. Ciekawe jest to, że w porównaniu do skoroszytów w większości teczek nie znajdziemy wąsów archiwizacyjnych. Podejmując więc decyzję, który z produktów będzie lepiej przystosowany do naszych wymagań, warto mieć na uwadze te drobne szczegóły. 
 

Skoroszyt zawieszany A4 - rodzaje

Wyróżniamy wiele rodzajów skoroszytów. Istnieje jednak podstawowy i najistotniejszy podział ze względu na tworzywo wykonania. 

Wyróżnimy: 

  • skoroszyt zawieszkowy plastikowy wykonany z folii polipropylenowej
  • skoroszyt zawieszkowy wykonany z kartonu 
  • skoroszyt zawieszany wykonany z kartonu uzyskanego w 100% z recyklingu 
  • skoroszyt zawieszkowy wykonany z kartonu bezkwasowego 


Ciekawostką jest fakt, że niektóre ze skoroszytów oprócz wykończenia z mocnego kartonu zostały dodatkowo wzbogacone we włókna bawełny. Kolejnym istotną kwestią jest podział tego artykułu biurowego ze względu na funkcjonalność. 
Każdy z nas doskonale zna skoroszyty przystosowane do wpinania (działające na takiej samej zasadzie jak koszulki na dokumenty). Istnieje również ulepszona alternatywa dla tego produktu ukryta pod frazą: skoroszyt niewpinany. Tego typu produkt idealnie sprawdzi się w sytuacji, gdy do archiwizacji naszych dokumentów planujemy użyć wszelkiego rodzaju pojemników archiwalnych.  

Filtry

Producenci
więcej >
Format
więcej >
Gramatura [g/m2]
więcej >
Indeks
więcej >
Kolor
więcej >
Ekologiczny
więcej >
Materiał
więcej >
Rodzaj
więcej >
Typ
więcej >
Kolekcja
więcej >

Cena