• 22 255 95 55

Tabliczki przydrzwiowe

Tabliczki informacyjne na drzwi biura to ważne wyposażenie każdego obiektu. Tabliczki biurowe, oznaczenia pomieszczeń, tabliczki informacyjne przy drzwiach – to one pozwalają nam na swobodne i sprawne poruszanie się po małych miejscach pracy, jak i wielkich korporacjach. 

Pokaż na stronie:
 • Filtruj
Pokaż na stronie:

Tabliczki informacyjne – systemy oznaczenia pomieszczeń

Chcąc stworzyć komfortowe i przystosowane dla każdego miejsce należy zwrócić uwagę na wiele pozornie nieważnych aspektów planowania przestrzeni. Jednym z nich, który jest najbardziej niedoceniany podczas kompletowania wyposażenia miejsca pracy lub miejsc publicznych są tabliczki informacyjne biurowe. Tabliczki informacyjne, które pozwalają nam z łatwością odnaleźć się w nowym miejscu, jak i w większych obiektach są nie tylko potrzebne, ale i obowiązkowe.

Tabliczki biurowe, oznaczenia pomieszczeń, tabliczki informacyjne przy drzwiach – to one pozwalają nam na swobodne i sprawne poruszanie się po małych miejscach pracy, jak i wielkich korporacjach. Nie może ich zabraknąć w urzędach, galeriach handlowych ani innych miejscach publicznych często odwiedzanych przez nowe osoby. Aby zapobiec niekomfortowym sytuacjom, warto zaopatrzyć się w tabliczki informacyjne lub inne systemy oznakowania, które będą jasne i czytelne dla każdego odbiorcy.

 

Idealna tabliczka na drzwi? Sprawdź, jakie są rodzaje oznaczenia pomieszczeń biurowych

Mimo że oznaczenie powierzchni mogłoby wydawać się banalne, wcale takie nie jest. Aby odpowiednio dobrać tabliczki na drzwi lub inne tabliczki informacyjne należy wpierw zapoznać się z podstawowymi rodzajami tych oznaczeń. Dobór tabliczki pod względem wielkości, rodzaju, typu oraz materiału, z jakiego została stworzona, może nam niezwykle pomóc w stworzeniu praktycznej i użytkowej przestrzeni.

 

Typ tabliczki:

 • Tabliczki na drzwi tabliczki biurowe na drzwi to podstawowy rodzaj oznakowania w wielu miejscach. Takie tabliczki są stworzone z lekkiego materiału oraz mają powierzchnię, która pozwoli na zapisanie kluczowych informacji takich jak numer pokoju, osoba stacjonująca i jej funkcja. Niewielki format tabliczki przekłada się na jej estetykę. Świetnie prezentuje się w eleganckich miejscach jako minimalistyczne i praktyczne wykończenie przestrzeni.

 

 • Tabliczka przydrzwiowatabliczki przydrzwiowe, które najczęściej umieszcza się na ścianie przy wejściu do gabinetu, mają większy format oraz można na nich umieścić dużo ważnych informacji, oraz adnotacji. Jest to idealne oznaczenie do pomieszczeń, w których pracuje dużo osób lub takich, których przeznaczenie jest wszechstronne.

 

 • Tabliczki na drzwi z wymienną treścią – jest to najpopularniejszy rodzaj tabliczek ze względu na to, że można je wykorzystywać na wiele sposobów oraz zmieniać informacje umieszczone na nich. Takie tabliczki informacyjne na drzwi można znaleźć również w wersji przy drzwiowej. Jeżeli zmieniamy przeznaczenie danego pomieszczenia, nie musimy trudzić się z kupnem nowego oznaczenia. Wystarczy wydrukować na kartce o odpowiednim formacie potrzebny tekst lub grafikę, następnie włożyć je z powrotem do tabliczki i korzystać z uaktualnionych informacji.

 

Materiał: 

 • Stal nierdzewna — jak sama nazwa wskazuje, ten materiał nie rdzewieje, co jest dużym atutem w oznaczeniu przestrzeni o wysokiej wilgotności. Są to najczęściej łazienki, toalety oraz prysznice. Tabliczki informacyjne przy drzwiach lub na drzwi ze stali nierdzewnej często przybierają formę piktogramów. Rysunkowe oznaczenia pozwalają na łatwe odnalezienie się w przestrzeni i rozpoznanie czy dane pomieszczenie jest przeznaczone dla nas. Stal nierdzewna charakteryzuje się również tym, że jest niezwykle trwała oraz odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Stal nie ulega tak łatwo zarysowaniom oraz jest niezwykle szybka w czyszczeniu, dzięki czemu możemy zachować porządek w każdym miejscu.

 

 • Szkło akrylowe — jest to materiał, z którego tworzy się tabliczki biurowe na drzwi. To właśnie z niego najczęściej tworzy się tabliczki przydrzwiowe wymienne. Tabliczka na drzwi pleksi nie odbarwia się, a w porównaniu do szkła nie łatwo jest ją zbić lub ukruszyć. Niestety ten fakt nie przekłada się na jego twardość, ponieważ tabliczka informacyjna nie jest odporna na powierzchowne uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania i przetarcia. Świetnie sprawdzi się jako tabliczka z nazwiskiem na drzwi. Dużym atutem pleksi jest łatwość obróbki tego materiału, dlatego na rynku można znaleźć dowolnej wielkości tabliczki na drzwi biurowe. Tabliczki informacyjne biurowe z pleksi są odporne na promieniowanie UV. Nawet jeżeli dociera do niej światło słoneczne, kartka informacyjna, która się za nią znajduje, nie wyblaknie tak szybko. Warto jednak wiedzieć, że po dłuższym czasie ekspozycji, pleksi może się odbarwić.

 

 • Aluminium – tabliczki aluminiowe są lekkie, co jest ich dużym atutem. Aby je zawiesić, nie jest konieczne ingerowanie w powierzchnie ściany lub drzwi. Można je zamontować za pomocą taśmy dwustronnej lub w inny nieinwazyjny sposób. Dodatkowo wszystkie elementy w tabliczce aluminiowej są gładkie, dzięki czemu na jej powierzchni nie osadza się tak szybko kurz i brud, a jej czyszczenie jest łatwe i sprawne. Montaż takiej tabliczki można wykonać w kilku prostych krokach, dzięki czemu w krótkim czasie można zawiesić nawet wiele oznaczeń. Co więcej, sposób wymiany informacji jest bardzo prosty. Wystarczy lekko wsunąć kartkę informacyjną za szybkę i zabezpieczyć ją ogranicznikami.

 

Tabliczki przydrzwiowe nawigujące – zadbaj o swobodne poruszanie się po przestrzeni

 • Tabliczka firmowa na drzwi – miejsce, w jakim się znajduje firma, powinno być odpowiednio oznaczone. Wynika to nie tylko ze względów prawnych, ale i marketingowych. Klient, który wchodzi do obiektu i na wejściu widzi nazwę firmy, zdecydowanie lepiej ją oceni. To swego rodzaju zapewnienie, że dany zakład jest profesjonalny. Aby zadbać o prezentację firmy, warto zapewnić sobie eleganckie i estetyczne oznaczenie z nazwą firmy, które z pewnością wyróżni ją na tle innych działalności.

 

 • Tabliczki informacyjne wskazujące drogę – aby usprawnić poruszanie się po dużych obiektach, warto zainteresować się ofertą tabliczek wskazujących drogę. Nie każde pomieszczenie udaje się dostrzec z dużej odległości. Czasem nie mamy też po prostu pewności czy w danym budynku znajduje się jakiś sklep lub miejsce. W takim wypadku z pomocą przyjdą tabliczki biurowe z listą lokali znajdujących się w tym obiekcie. Mogą one przybierać formę strzałek wskazujących drogę lub mapki opisującej rozmieszczenie wszystkich miejsc znajdujących się w danym budynku.

 

Tabliczka informacyjna – oznakowanie pomieszczeń i gabinetów

 

Tabliczka informacyjna na drzwi do toalety

Toaleta jest podstawowym pomieszczeniem, które powinno się znaleźć w każdym miejscu, niezależnie czy jest to biuro, galeria handlowa czy muzeum. Odpowiednie oznaczenie drzwi od łazienki ułatwia sprawne i swobodne poruszenie się po dużych, jak i małych obiektach. Tabliczka na drzwiach toalety pozwoli na zachowanie higieny osób odwiedzających i pracujących w danym miejscu.

 • Oznaczenie toalety damskiej — zdecydowanie najpopularniejszy znak WC damski to obrazek przedstawiający posturę kobiety. Jest to bardzo wymowny sposób, aby zakomunikować odwiedzającym danego obiektu, dla jakiej płci jest przeznaczona dana toaleta. Taki sposób oznaczenia zrozumie każda osoba.

 

 • Oznaczenie toalety męskiej — oznaczenie łazienki dla mężczyzn to najczęściej wygrawerowana na stalowej blaszce postura mężczyzny. Jest to najprostszy rodzaj tabliczki do WC. Można je znaleźć w formie grawera na blaszkach stalowych w różnych kształtach albo w wersji wyciętego ze stali kształtu mężczyzny.

 

 • Oznaczenie łazienki dla niepełnosprawnych — tabliczka na drzwi toalety dla niepełnosprawnych najczęściej ma wygrawerowaną podobiznę osoby na wózku inwalidzkim. Najczęściej w takiej toalecie znajduje się standardowe wyposażenie, które jest obniżone o kilka centymetrów, aby było łatwiej dostępne. W takich miejscach znajdują się również specjalne przyciski wzywające pomoc oraz podpórki, które pomagają przy wstaniu z wózka inwalidzkiego.

 

Gdzie kupić tabliczki informacyjne? 

Biuro tabliczka, oznakowanie pomieszczeń biurowych i tabliczki przydrzwiowe można dostać praktycznie w każdym sklepie zajmującym się wyposażeniem biurowym i dla firm. Oczywiście najprostszą drogą do znalezienia jak największej ilości rodzajów oraz wielkości oznaczeń jest sprawdzanie ofert w internecie. Jeżeli jednak wolimy kupować wyposażenie biurowe stacjonarnie, warto wpierw zapoznać się z cenami, które oferują poszczególne sklepy. Pozwoli nam to zrobić satysfakcjonujący zakup w dobrej cenie.
 

Tabliczka na drzwiach czy obok nich? Gdzie i jak zawiesić oznakowanie pomieszczeń biurowych

Tabliczki biurowe na drzwi i tabliczki przydrzwiowe mają inne zasady montażu. Tabliczka drzwiowa powinna być zawieszona na wysokości oczu lub w górnej części drzwi co sprawi, że będzie widoczna nawet z większej odległości. Jeżeli bardziej odpowiada nam tabliczka przydrzwiowa informacyjna, powinniśmy ją zawiesić mniej więcej 20 lub 30 cm nad wysokością klamki

Tabliczki biurowe na drzwi można zawiesić na kilka różnych sposobów. Najpopularniejszym z nich jest nieinwazyjne przyklejenie ich na specjalną taśmę dwustronną. Dzięki temu, że nie ingerujemy w strukturę drzwi ani ściany nie musimy martwić się o ewentualne uszkodzenia powierzchni. 

Drugim sposobem na umieszczenie oznaczenia pomieszczeń jest przewiercenie jej do ściany. Jest to sposób, którego nie należy wykonywać, jeżeli posiadamy tabliczki na drzwi, ponieważ mogą one uszkodzić wejście do gabinetu lub pomieszczenia. Ten sposób montażu jest bardziej ryzykowny, jednak zapewnia stabilne przymocowanie tabliczki przydrzwiowej w wybranym miejscu.

 

Tabliczki przydrzwiowe - cena 

Tabliczki biurowe mogą mieć różnorodne ceny. Zależą one głównie od materiału, z jakiego wykonywane jest oznaczenie pomieszczeń biurowych, jak i od wielkości
Najtańszymi z oznaczeń są te zrobione ze stali nierdzewnej. Ceny zaczynają się od 25 zł i standardowo nie wydamy na nie więcej niż 110 zł
Tabliczka na drzwi ze szkła akrylowego może kosztować nawet ponad 300 zł. Jednak jest to cena za bardzo duży format, koszt średniej wielkości tabliczki z pleksi to ok. 90 zł
Tańszą opcją na tabliczki przydrzwiowe jest oznaczenia aluminiowe. Ich ceny wahają się pomiędzy 50 a 100 zł.

Filtry

Producenci
więcej >
Materiał
więcej >
Kolor
więcej >
Wymiary (mm)
więcej >
Kształt
więcej >
Samoprzylepne
więcej >
Symbol
więcej >

Cena