• 22 255 95 55

Tabliczki dla niepełnosprawnych WC

Inkluzywne miejsce charakteryzuje się szeroko pojętą dostępnością dla wszystkich osób mogących korzystać z danej przestrzeni. Toaleta dla niepełnosprawnych powinna być obowiązkowym pomieszczeniem w każdym budynku. Oznaczenie toalety dla niepełnosprawnych jest bardzo ważnym artykułem, który należy wziąć pod uwagę, planując oznaczenia przestrzenne.

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Wyniki filtrowania:

Symbol:Toaleta dla niepełnosprawnych

Pokaż na stronie:

WC tabliczka dla niepełnosprawnych 

WC tabliczka dla niepełnosprawnych

Inkluzywne miejsce charakteryzuje się szeroko pojętą dostępnością dla wszystkich osób mogących korzystać z danej przestrzeni. Toaleta dla niepełnosprawnych powinna być obowiązkowym pomieszczeniem w każdym budynku. Ważne jest, aby brać pod uwagę osoby z ograniczeniami cielesnymi i nie wykluczać ich z codziennych czynności. Oznaczenie toalety dla niepełnosprawnych jest bardzo ważnym artykułem, który należy wziąć pod uwagę, planując oznaczenia przestrzenne.

 

Toaleta dla niepełnosprawnych oznaczenie – symbol 

Znak WC dla niepełnosprawnych zazwyczaj przedstawia posturę osoby na wózku. Jest to najczęściej stosowany rodzaj symbolu. Może być on bardziej szczegółowy, jednak wiele osób decyduje się na standardową wersję tabliczki. Piktogram może przybierać formę stalowej blaszki, na której wygrawerowany jest dany znak, naklejki lub plastikowej tabliczki.

 

Oznaczenie toalety dla niepełnosprawnych - materiał 

Na rynku można znaleźć wiele różnych oznaczeń. Aby dobrać idealną tabliczkę do danej przestrzeni, warto zapoznać się ze wszystkimi atutami i wadami poszczególnych typów oznaczeń.

 

Tabliczka dla niepełnosprawnych ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest bardzo trwałym materiałem, dzięki czemu można być pewnym, że jest to zakup na długie lata. Stal nie pokrywa się rdzą oraz dzięki temu, że jest to gładki materiał, nie osadza się na niej kurz ani brud. Co więcej, samo czyszczenie jest niezwykle proste. Wystarczy zdjąć blaszkę s talową z drzwi i opłukać ją pod bieżącą wodą lub przetrzeć wilgotną ściereczką. Metaliczny połysk blaszki pasuje do każdego wnętrza, do tych minimalistycznych, jak i bardziej kolorowych. Dzięki temu, że blaszka nie odgina się, mając przy tym niewielką wagę, można ją zawiesić w dowolnym miejscu. Zawieszona na drzwiach, jak i przy nich świetnie sprawdzi się jako znak WC dla niepełnosprawnych.

 

Naklejka toaleta dla niepełnosprawnych znak 

WC tabliczka dla niepełnosprawnych

Naklejka ze znakiem toalety dla niepełnosprawnych jest dobrym wyborem, jeżeli potrzebujemy szybkiego oznaczenia. Dużym plusem, ale i największym minusem, jeżeli chodzi o naklejkę „toaleta dla niepełnosprawnych”, jest fakt, że nie jest tak łatwa w demontażu. Możemy być pewni, że takie oznaczenie nie spadnie i będzie trwale trzymało się na wybranej przez nas powierzchni. Niestety próba nieumiejętnego zdjęcia naklejki może trwale uszkodzić drzwi lub ścianę, dlatego należy to robić z jak największą ostrożnością.

 

Plastikowe oznaczenie toalety dla niepełnosprawnych

Jest to dobry sposób na oznaczenie toalety w miejscach publicznych. Cena tego materiału jest niska, dzięki czemu można w ten sposób oznaczyć kilka pomieszczeń naraz, nie wydając przy tym fortuny. Plastikowe tabliczki są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne niż blaszki ze stali nierdzewnej, jednak wciąż są jednym z lepszych wyborów, jeżeli bierzemy pod uwagę trwałość. Plastik jest lekki, dzięki czemu nie musimy martwić się o skomplikowany montaż czy też o to, że tabliczka spadnie.

 

Jak zamontować tabliczkę WC dla niepełnosprawnych? 

Ważną kwestią, jeżeli chodzi o oznaczenie, jest sposób montażu przydrzwiowej tabliczki toalety lub jej wersji montowanej na drzwi. Najpopularniejszym i najmniej inwazyjnym sposobem na zamontowanie oznaczenia WC na drzwi jest przyklejenie jej na dowolną powierzchnię. Należy jednak pamiętać, że i to ma swoje minusy. Mimo że ten sposób nie ingeruje w strukturę drzwi, to może je uszkodzić przy próbie wymiany lub ściągnięcia tabliczki. Część kleju może pozostać na drzwiach lub ścianie, lub przy użyciu mocniejszej taśmy może dojść do oderwania lakieru, lub farby. Jednak są to rzadkie przypadki i wciąż jest to najmniej inwazyjny sposób na zawieszenie tabliczki.

Drugim sposobem jest trwały montaż, czyli przewiercenie oznaczenia WC na drzwi lub zaczepienie go na wcześniej przewiercony haczyk. Mimo że ten sposób wykonany nieprofesjonalnie może spowodować trwałe uszkodzenie powierzchni, to wciąż jest to droga, aby tabliczka WC stabilnie trzymała się w wybranym miejscu.

 

Filtry

Producenci
więcej >
Materiał
więcej >
Kolor
więcej >
Wymiary (mm)
więcej >
Kształt
więcej >
Samoprzylepne
więcej >
Symbol
więcej >

Cena