• 22 255 95 55

Teczki do akt osobowych

Teczka na akta osobowe umożliwia nam przechowywanie akt na różne sposoby. Model dostępny w postaci teczek zawieszanych oraz teczek na akta w twardej okładce. 

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:

Prowadzenie akt osobowych pracownika wynika z uchwały prawnej obowiązującej na terenie naszego państwa. Pomijając całkowicie aspekt prawny, tak segregowana dokumentacja w wysokim stopniu wpływa na organizację naszego biura oraz zapewnia nam stałą kontrolę nad osobami zatrudnionymi w naszej firmie. W celu ułatwienia nam tego zadania powstał produkt - teczka do akt osobowych. Dowiedz się jakie nowe zasady weszły w życie od 2019 roku oraz jak prawidłowo prowadzić teczki akt osobowych pracownika. 
 

Teczka na akta osobowe - praktyczne zastosowanie

Teczka do akt jest niezbędnym i koniecznym artykułem biurowym w każdym miejscu pracy. Prowadzenie teczki do akt osobowych jest niezmiernym dowodem na zatrudnienie pracownika w naszej firmie. Teczka akt osobowych pracownika to łatwy sposób na kontrolę kadrową osób zatrudnionych w naszej firmie. Istotnym faktem jest, że od 2019 roku w życie weszła zmiana wprowadzająca teczki na akta osobowe 4 części. Dlatego warto dokładnie poznać ten produkt, jego zastosowanie, rodzaje i budowę, aby w przyszłości uniknąć konsekwencji prawnych wynikających z braku wiedzy na ten temat. 
 

Teczki akta osobowe - rodzaje i budowa

teczka na akta

W pierwszej chwili mogłoby się wydawać, że ten artykuł biurowy nie jest szczególnie skomplikowany pod względem różnorodności, czy budowy. W rzeczywistości teczki do akt osobowych również mają swój indywidualny podział na mniejsze podkategorie. 


Teczka akta osobowe pracownika - rodzaje 

  • teczki na akta osobowe zawieszane
  • teczki akta osobowe twarda, oklejana 
  • teczka na akta osobowe binda zewnętrzna lub wewnętrzna 
  • teczki akta osobowe nieokleinowane 


Teczka na akta osobowe - podział ze względu na budowę: 

  • okładka teczki wykonana z kartonu jednobarwnego 
  • okładka teczki wykonana z tektury 
  • okładka teczki na akta osobowe wykonana z trwałego kartonu 

 

Teczki akt osobowych pracownika - jak prowadzić?

Teczki na akta osobowe a b c d weszły w życie, wraz z uchwaleniem nowej ustawy w 2019 roku. Wcześniej teczki akt osobowych pracownika posiadały trzy odrębne części. Nowe teczki na akta osobowe zostały wzbogacone o czwartą część. Co wchodzi w skład poszczególnych podpunktów produktu teczka na akta osobowe 4 części? 

Teczka na akta osobowe abcd - podział: 
Teczki akta osobowe - część A: 
W tej części teczki do akt osobowych powinny znaleźć się wszystkie informacje dotyczące pracownika uzyskane w pierwszej części rekrutacji. Umieszczamy w niej również dokumentacje lekarską, jeśli dane stanowisko tego wymaga. 

Teczka akt osobowych dokumenty - część B: 
Z kolei ta część przeznaczona została do przechowywania wszystkich oświadczeń związanych z nawiązaniem stosunku pracy między pracodawcą i zatrudnionym.  

Teczka na akta osobowe - część C: 
Przeznaczona do przechowywania wszystkich dokumentów związanych z rozwiązaniem lub wygaśnięciem umowy między pracodawcą i pracownikiem. 

Teczka na akta osobowe 4 części - część nowa D 
Od 2019 roku pojawiła się nowa część D, a co za tym idzie również nowe teczki na akta osobowe. W niej wpinamy wszystkie odpisy związane z zawiadomieniami o ukaraniu pracownika oraz wszystkie inne dokumenty powiązane z ponoszeniem odpowiedzialności karnej przez pracownika. 

 

Teczki akt osobowych sklep - dystrybutorzy, niska cena 

Wybierając artykuły biurowe, powinniśmy wspierać marki, które swoją pasją i zaangażowaniem od lat poprawiają standard funkcjonowania pracownika biurowego. Niska cena w tym wypadku jak najbardziej idzie w parzę z wysoką jakością. 

Teczka akt osobowych: dystrybutorzy: 

Filtry

Producenci
więcej >
Etykieta
więcej >
Format
więcej >
Gramatura kartonu [g/m2]
więcej >
Grubość kartonu [mm]
więcej >
Indeks
więcej >
Kolor
więcej >
Mechanizm skoroszytowy
więcej >
Metalowe okucie
więcej >
Okleina
więcej >
Otwór na palec
więcej >
Szerokość [mm]
więcej >
Materiał
więcej >
Rodzaj
więcej >
Typ
więcej >
Wymiary (mm)
więcej >

Cena