• 22 255 95 55

Teczki do podpisu i książki korespondencyjne

 Teczki do podpisu i książki korespondencyjne wykorzystywane są w sekretariatach do prowadzenia i archiwizacji dokumentacji wewnętrznej firmy. 

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:

Organizacja biura wcale nie należy do tak prostego obowiązku, jakby mogło się większości wydawać. W tym procesie bierze udział nie tylko szereg pracowników, ale i również duże ilości różnych artykułów biurowych. Istnieje kilka najważniejszych z nich, które odpowiedzialne są za prawidłowy przebieg korespondencji w naszym miejscu pracy. Do grupy tych produktów niewątpliwie należy teczka na dokumenty do podpisu oraz książka do korespondencji. Poznaj różnice, zastosowanie i parametry. 
 

Teczka do podpisu, a książka korespondencyjna - różnice i zastosowanie

teczka korespondencyjna

Choć te dwa artykuły biurowe stosunkowo często są ze sobą mylone, to różnica między nimi jest stosunkowo wysoka. Teczki do podpisu, jak sama nazwa wskazuje, stworzone są do zbierania dokumentacji wręczanej zwierzchnikowi do podpisu. Z kolei książka korespondencyjna służy do zapisu poczty będącej w obiegu firmy.

Używana jest w tym celu: 

  • książka korespondencji przychodzącej: obejmuje dokumenty, które są wysyłane do nas
  • książka korespondencji wychodzącej: obejmuje wszystkie dokumenty, które wysyłamy my
     

Teczka do podpisu dokumentów oraz książka korespondencyjna są szczególnie doceniane w pracy sekretariatów, bibliotek, krótko mówiąc wszędzie tam, gdzie fizycznie dokumentujemy obieg korespondencji w firmie lub zbieramy podpisy potwierdzające odbiór lub nadanie. 
 

Teczka korespondencyjna - budowa i rodzaj

Książka korespondencyjna występuje w popularnym formacie A4. Przeważnie książka do korespondencji wykonana jest z tak zwanej oprawy introligatorskiej (twardej, oklejonej, szytej). Z kolei firma Donau postawiła na książki korespondencyjne z fakturą skóry na okładce. Jeśli chodzi o kolorystykę, do najczęściej wybieranych kolorów należą głównie wszystkie stonowane odcienie jak: granatowy, ciemnozielony, czerwony, czy czarny. 
 

Teczka do podpisu - budowa i rodzaj

Teczka do podpisu dokumentów jest niezbędnym artykułem biurowym, który został stworzony z myślą o poprawie funkcjonalności biur, sekretariatów i wszystkich innych instytucji, gdzie podpisy potwierdzające pewne działania są konieczne.


Teczka do podpisu dokumentów - budowa:

Teczka do podpisu dostępna jest w formacie A4. Produkt ten wykonany jest głównie z kartonu pokrytego elegancką skórzaną fakturą lub trwałą folią polipropylenową. Teczka do podpisów wzbogacona została w harmonijkowy grzbiet, który umożliwia nam łatwy podgląd do archiwizowanych dokumentów. Jednym z parametrów, na który należy zwrócić szczególną uwagę jest ilość przegródek. Najpopularniejszym modelem jest teczka do podpisu 20 przegródek. Teczka do podpisu bez przegródek jest zdecydowanie mniej popularna, co nie zmienia faktu, że taki produkt również jest dostępny na rynku. Teczka do podpisu z okienkiem jest kolejnym produktem z tej kategorii, który dodatkowo ma możliwość opisu dokumentów od strony zewnętrznej. 

Teczka na dokumenty do podpisu - najpopularniejsze marki: 

  • teczka do podpisu Esselte 
  • teczka do podpisu Donau 

Filtry

Producenci
więcej >
Format
więcej >
Gramatura [g/m2]
więcej >
Indeks
więcej >
Kolor
więcej >
Okładka twarda
więcej >
Materiał
więcej >
Rodzaj
więcej >
Typ
więcej >
Wymiary (mm)
więcej >

Cena