• 22 255 95 55

Teczki i foldery

Teczki na dokumenty są zaraz po segregatorach na dokumenty najpopularniejszym artykułem biurowym. Trwale chronią naszą dokumentację przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi. 

Pokaż na stronie:
 • Filtruj
Pokaż na stronie:

Proces archiwizacji dokumentów stale funkcjonuje w każdej instytucji, placówce, czy firmie. Często w biegu codziennego dnia nie dostrzegamy, jak istotną rolę on odgrywa. Celów przechowywanie dokumentów jest naprawdę niezliczona ilość. Zarchiwizowane dokumenty stanowią podstawę do wyciągania wniosków poprzez pracowników. Prawidłowo prowadzona archiwizacja w znacznym stopniu może przyśpieszyć nasze działania, co korzystnie wpływa na oszczędność czasu pracy. Na rynku istnieje wiele marek, które jako swoje motto przewodnie przyjęły cel poprawiania jakości funkcjonowania pracownika biurowego. W związku z tym obecnie znamy wiele niezbędnych produktów, bez których znaczna część procesów biurowych byłaby wręcz niemożliwa. Według nas do najważniejszych z nich należą między innymi: segregatory, koszulki na dokumenty, czy teczki do archiwizacji. Poznajmy, jak ważny jest proces archiwizacji oraz która teczka na dokumenty będzie najlepiej dostosowana do naszych potrzeb.
 

Teczka biurowa - praktyczne zastosowanie 

teczki z gumka leitz


Teczki do dokumentów są jednym z najbardziej znanych artykułów biurowych przystosowanych do archiwizacji. Swoją popularnością cieszą się między innymi dlatego, że charakteryzują się stosunkowo niską ceną do jakości oraz szeroką, różnorodną ofertą. Praktyczne zastosowanie w archiwizacji znajdują niemalże w każdej instytucji. Z kolei tekturowa teczka na dokumenty jest produktem, który odnajdziemy praktycznie w każdym domu. Wiele czynników wpłynęło na popularyzowanie produktu, jakim jest teczka archiwizacyjna. Dowiedzmy się więc, jak wybrać raz, a konkretnie teczki do archiwizacji dokumentów. 
 

 

Teczki na dokumenty - rodzaje i budowa

teczka harmonijkowa biała

Oferta, jaką prezentują najlepsze topowe marki, jest bardzo zróżnicowana. Dlatego też, jeżeli nie jesteśmy osobą, która na co dzień zajmuje się, dystrybucją artykułów biurowych możemy mieć niemały problem z podjęciem decyzji co do zakupu teczki. W pierwszej kolejności musimy zastanowić się jaki format dokumentów chcemy archiwizować. Teczki na dokumenty dostępne są zarówno w tradycyjnym formacie A4, jak i A3, A5, czy A6. Do każdego wymiaru dokumentu znajdziemy teczkę o idealnie dostosowanych wymiarach. Kolejną kluczową kwestią jest zróżnicowanie teczki ze względu na tworzywo wykonania. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy preferujemy produkt w połysku, czy w macie. Poszczególne rodzaje tworzyw niewątpliwie wpływają na aspekt estetyczny oraz mechaniczny (odporność na czynniki zewnętrzne). 

Teczka archiwizacyjna - podział ze względu na tworzywo wykonania: 

 • teczka na dokumenty plastikowa, wykonana z folii pp
 • teczka archiwizacyjna, wykonana z kartonu wykończonego folią pp 
 • teczka A4 kartonowa
 • teczka na dokumenty PVC
 • teczka A4 preszpanowa 
 • teczka na dokumenty z ekoskóry 


Jeżeli chodzi o teczki, jesteśmy w stanie wyróżnić jeszcze dwie istotne podkategorie. W pierwszej z nich należy wspomnieć o rodzaju zapięcia, które dla wielu osób może być niezwykle istotne

Teczka biurowa - podział ze względu na rodzaj zapięcia: Wcześniej wspomnieliśmy, że teczka na dokumenty należy do grupy produktów charakteryzujących się wielozadaniowością. Znając już podstawowe różnice w budowie teczki, znacznie łatwiej będzie nam dokonać podziału ze względu na zastosowanie. 

Teczki do archiwizacji - podział ze względu na zastosowanie:  

Teczki ofertówki - zastosowanie

Teczka ofertowa jest szczególnie doceniania w środowisku firmowym. Produkt ten odgrywa kluczową rolę w trakcie atrakcyjnej prezentacji oferty. Teczka ofertowa to nie tylko ciekawy pomysł na reklamę, ale i również elegancki upominek dla naszych przyszłych klientów. Teczki ofertówki ułatwiają nam organizacje miejsca pracy. W jednym miejscu możemy w sposób estetyczny przechowywać najważniejsze dla nas rzeczy. Teczka ofertowa to skuteczny i sprawdzony sposób na promocję firmy. Tak zaprezentowana oferta zdecydowanie przykuję uwagę kontrahentów na dłużej. Teczki ofertówki są jak okładki książki, im ciekawszy kolor, tym bardziej zachęcający. 
 

Teczki do zadań specjalnych

teczka do podpisu donau

Teczki na dokumenty firmowe to nie tylko modele tradycyjne, o których wspomnieliśmy wcześniej. Istnieje znacznie więcej zastosowań teczki do dokumentów. 

 1. Teczki do podpisu - umożliwiają sprawne funkcjonowanie sekretariatów, sama nazwa produktu podpowiada nam jakie jest główne zastosowanie teczki. Służy ona do zbierania dokumentacji wręczanej zwierzchnikowi do podpisu. 
   
 2. Książka korespondencyjna - praktyczny artykuł biurowy, który odnajduje swoje zastosowanie w rejestracji poczty przychodzącej i wychodzącej. Niezbędne wyposażanie każdego biura, ułatwiające sprawny przebieg informacji. 
   
 3. Teczka na akta osobowe - teczka do akt osobowych umożliwia nam sprawną organizację, prowadzenia dokumentacji dotyczącej pracowników firmy. Niewątpliwie jest to niezbędny produkt w każdym miejscu pracy. 
   

 

Teczka do dokumentów - sprawdzeni producenci, niska cena

Wybierając artykuły biurowe, powinniśmy wspierać marki, które swoją pasją i zaangażowaniem od lat poprawiają standard funkcjonowania pracownika biurowego. Niska cena w tym wypadku jak najbardziej jest w parze z wysoką jakością. 
Teczki na dokumenty - firmy, którym warto zaufać: 

Filtry

Producenci
więcej >
więcej >
Etykieta
więcej >
Etykieta do opisu
więcej >
Format
więcej >
Gramatura kartonu [g/m2]
więcej >
Gramatura [g/m2]
więcej >
Grubość kartonu [mm]
więcej >
Grubość [mm]
więcej >
Ilość przegródek
więcej >
Indeks
więcej >
Kieszonka na CD
więcej >
Kieszonka na wizytówki
więcej >
Kieszonka z klapką
więcej >
Kolor
więcej >
Mechanizm skoroszytowy
więcej >
Metalowe okucie
więcej >
Okleina
więcej >
Okładka twarda
więcej >
Otwór na palec
więcej >
Rodzaj grzbietu
więcej >
Rodzaj zapięcia
więcej >
Szerokość [mm]
więcej >
Wpięcie do segregatora
więcej >
Wykończenie
więcej >
Materiał
więcej >
Rodzaj
więcej >
Typ
więcej >
Kolekcja
więcej >
Pojemność kartek
więcej >
Wymiary (mm)
więcej >

Cena