• 22 255 95 55

Rolki termiczne

Rolki termiczne sprzedawane są w opakowaniach zbiorczych po 10 sztuk w zgrzewce. Do wyboru mamy wiele rozmiarów z pewnością każdy jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie – w zależności od indywidualnych potrzeb. Producent udziela gwarancji na trwałość wydruku do 6 lat. Termiczne rolki znakomicie sprawdzą się w kasach.

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:

Rolka termiczna 

Kasy fiskalne oraz terminale płatnicze są podstawowym filarem sprzedaży. Potwierdzenie dokonanej transakcji jest obowiązkiem prawnym, który obowiązuje sprzedawcę. Ewidencja sprzedaży jest dowodem potwierdzającym odprowadzanie podatków do Urzędu Skarbowego oraz potwierdzeniem zakupu dla klienta, które automatycznie nadaje mu prawo do złożenia reklamacji. Produktem, który często jest pomijany w całym łańcuchu sprzedażowym, są rolki termiczne. Wielu z nas nie dostrzega w codziennym biegu tych małych elementów, bez których wiele procesów byłaby niemożliwa. Rolka termiczna jest innowacyjne zaprojektowanym papierem wykorzystywanym do drukowania paragonów. Rolka termiczna do terminala różni się budową od uniwersalnego białego papieru. Czym charakteryzują się rolki kasowe termoczułe? Na co warto zwrócić uwagę, wybierając rolki termiczne do kasy fiskalnej? 
 

Rolka kasowa termiczna - zastosowanie i budowa 

rolka termiczna kasowa

Warto zaznaczyć, że naprawdę ciężko byłoby znaleźć miejsce, w którym prowadzona jest sprzedaż bez wykorzystania produktu, jakim jest rolka kasowa termiczna. Rolki kasowe termiczne są bardzo spopularyzowanym produktem, a inne rodzaje papierów, nie są w stanie dorównać jakości i trwałości rolki do drukarki termicznej. Jak w zasadzie działają rolki kasowe termiczne? Co odróżnia rolki termiczne do terminali od pozostałych rodzajów rolek: offsetowych oraz samokopiujących
 

Rolki papieru termicznego - budowa: 

Przede wszystkim rolki termiczne do kas fiskalnych różnią się wykonaniem papieru. Rolki termiczne do kas składają się z papieru bazowego, emulsji termoczułej oraz specjalnej, zabezpieczającej powierzchni. Rolka termiczna do kasy fiskalnej zawiera w sobie termoczułą emulsję, w której zawarty jest sensybilizator czuły na działanie temperatury, którą wytwarza głowica drukarki. W trakcie pracy drukarki następuje stopnienie sensybilizatora, a w rezultacie otrzymujemy ciemny nadruk widoczny na paragonie. W porównaniu do tradycyjnych drukarek, wykorzystując papier termiczny do terminala, jesteśmy w stanie zaoszczędzić tusz, który w tym procesie druku nie jest w ogóle stosowany.
 

Rolki kasowe termoczułe Emerson - parametry 

W trakcie wyboru rolki kasowej termicznej warto mieć na uwadze poszczególne parametry produktu. Powinniśmy pamiętać o tym, aby dobrać odpowiedni rozmiar rolki papieru termicznego, ze względu na rodzaj terminala, czy kasy, jaką się posługujemy. Bardzo ważną charakterystyczną cechą rolki termicznej jest również gęstość i grubość papieru. Standardowa wartość przyjęta dla tej grupy produktów to 55g na m2. Warto nie pomijać tego aspektu, ponieważ grubość rolki papieru termicznego w wysokim stopniu przekłada się na jakość wydruku, co jest niezwykle istotne, jeśli chodzi o wydruk paragonów. 

Rolka termiczna najczęściej wybierane wymiary: 

  • rolka termiczna 57x15
  • rolka termiczna 57x20 
  • rolka termiczna 57x30
  • rolka termiczna 57x25
  • rolka termiczna 57x80
  • rolka termiczna 80x30

 

Rolka kasowa termiczna cena 

Cena rolki termicznej uwarunkowana jest wieloma parametrami. Największy wpływ na cenę rolki niewątpliwie będzie miała jego długość, szerokość oraz ilość rolek kasowych w jednym opakowaniu. 


Rolka termiczna cena: koszt produktu oscyluje w granicach pomiędzy 10 złotych, a 35 złotych. 

Filtry

Producenci
więcej >
Rodzaj
więcej >
Szerokość [mm]
więcej >
Długość [m]
więcej >
Ilość rolek w kartonie
więcej >
Liczba warstw
więcej >
Pasuje do Elzab
więcej >
Pasuje do Ingenico
więcej >
Pasuje do Novitus
więcej >
Pasuje do Posnet
więcej >

Cena