• 22 255 95 55

Trymery do papieru

Trymer do cięcia papieru to popularny artykuł biurowy, który jest wykorzystywany na szeroką skalę. Trymer biurowy jest to nic innego jak precyzyjna alternatywa dla doskonale wszystkim znanych, uniwersalnych nożyczek biurowych. 

Pokaż na stronie:
24 produkty
Pokaż na stronie:
trymer fellowes electron a3

Trymer do papieru

Trymer do cięcia papieru to popularny artykuł biurowy, który jest wykorzystywany na szeroką skalę. Trymer biurowy jest to nic innego jak precyzyjna alternatywa dla doskonale wszystkim znanych, uniwersalnych nożyczek biurowych. Zapewne nie jedna z osób, nie raz zmagała się z niewymiarowymi dokumentami, których równe przecięcie było nie lada wyzwaniem. Także, jeśli do tej pory zastanawialiście się, czym jest trymer do kartek, z dokładnością postaramy się omówić temat, aby pomóc każdemu indywidualnie dobrać trymer biurowy dostosowany na miarę każdych oczekiwań. 

 

Zaczniemy od początku - trymer do papieru co to jest?

Każdy z nas doskonale wie, jak ważna jest dbałość o najmniejszy aspekt dotyczący wizerunku firmy. Dlaczego wspominamy o tym już na wstępie? Między innymi dlatego, że główną funkcją trymera biurowego, jest zapewnienie estetyki dokumentom firmowym. Przy użyciu trymetru do papieru, samodzielnie jesteśmy w stanie dostosować wymiar i kąt cięcia, co sprawia, że artykuł biurowy jest wykorzystywany w procesie przygotowywania dokumentów firmowych, pism urzędowych, broszur reklamowych, czy wizytówek. Każda z tych form, wymaga perfekcyjnego i równego przycięcia, które zapewni trymer do papieru.

 

Trymer biurowy co to jest - budowa

Obcinarka suwakowa, czyli inaczej trymer biurowy, charakteryzuje się prostą i łatwą w obsłudze konstrukcją. Trymer do papieru skonstruowany jest z podstawy z nożem dolnym oraz systemu krążkowego, który połączony został z nożem górnym. Działanie urządzenia opiera się głównie na ostrzu rotacyjnym, które porusza się po prowadnicy, dlatego linia cięcia jest tak idealnie prosta. Dzięki ostrzu rotacyjnemu możemy przeciąć pojedyncze arkusze takie jak: folia, kalka, karton czy fotografie. 

 

Jak prawidłowo obsługiwać trymer do kartek?

Jest to zadanie nieskomplikowane! Materiał, najczęściej papier, cięty jest przy użyciu niewielkiej siły nacisku dłoni, a mianowicie poprzez opuszczenie dźwigni. Mimo iż trymery biurowe są wyjątkowo precyzyjnymi urządzeniami, to warto mieć na uwadze fakt, że tną one stosunkowo nieduże ilości dokumentów, jeśli zależy nam na przycinaniu dużej ilości kartek, powinniśmy rozważyć zakup profesjonalnej gilotyny do papieru. 


Trymer do papieru - jak wybrać?

Wybór trymera do papieru jest stosunkowo prosty. W pierwszej kolejności powinniśmy sobie odpowiedzieć na jedno zasadnicze pytanie, a mianowicie: jakie będzie główne zastosowanie trymera? Faktem jest, że trymer do papieru wykorzystywany jedynie w domu, może charakteryzować się funkcją cięcia mniejszej liczby kartek, a z kolei wybierając trymer do biura, lepiej zdecydować się na model o większych możliwościach. 

Fellowes Gamma A4

 

Trymer urządzenie biurowe - parametry warte uwagi:

  • Format dokumentu: koniecznie musimy sprawdzić, jakie formaty obsługuje wybrane przez nas urządzenie. Najpopularniejszymi z dostępnych zdecydowanie są: trymery do papieru A3 i trymery A4
  • Ilość ciętych kartek: ta kwestia jest szczególnie istotna, jeśli chodzi o zastosowanie (dom czy biuro)
  • Miarka cięcia: funkcja umożliwia nam cięcie dokumentów pod dowolnym kątem i w wybranym przez nas miejscu
  • Blokada rozmiaru cięcia: opcja ta będzie doskonałym rozwiązaniem, jeśli chodzi o cięcie wielu dokumentów tego samego formatu. Zastosowanie blokady rozmiaru to funkcja, która oszczędzi czas i nakład naszej pracy.
  • Ergonomiczna konstrukcja: trymer do papieru, który charakteryzuje się ergonomiczną konstrukcją jest łatwy w obsłudze. Produkt tego typu odciąży nasze dłonie podczas wysokonakładowej pracy, dzięki czemu unikniemy ryzyka powstania kontuzji ergonomicznych.
  • Rodzaj ciętego materiału: warto, abyśmy sprawdzili, jakie tworzywa są obsługiwane przez konkretnie wybrany trymer biurowy, ponieważ część produktów dodatkowo obsługuje takie materiały, jak folia, karton, czy papier fotograficzny

 

 

 

Oprócz głównych, najważniejszych funkcji, które zadecydują o jakości i zastosowaniu trymera biurowego, warto również pamiętać o podstawowych parametrach, takich jak długość cięcia, tworzywo wykonania produktu oraz wymiar i waga. 
 

trymer fellowes neutron a4 bok

 

Trymer biurowy - główni producenci

Zasadniczym producentem, jeśli chodzi o produkcję trymerów do kartek jest marka Fellowes, która specjalizuje się w dystrybucji różnego rodzaju rozwiązań dla pracowników biurowych, ze szczególnie dużym naciskiem na aspekt ergonomiczny. 

 

Fellowes… lider rynku od 1917 roku

Firmę Fellowes założył w 1917 roku Harry Fellowes. Do najważniejszych wartości cenionych przez markę należą rzetelność oraz pasja. Dzięki takiemu podejściu produkty Fellowes zaskakują swoich użytkowników najwyższą jakością, oryginalnym nowoczesnym wzornictwem oraz niezawodnym działaniem. Zastosowane w produktach Fellowes innowacyjne rozwiązania sprawiają, że marka ta jest obecnie rozpoznawalna na całym świecie.

 


Trymer do papieru - cena 

Uśredniona cena za trymer biurowy, uwarunkowana jest wieloma czynnikami. Oprócz istotnej kwestii, jaką jest marka, należy również pamiętać, że ceny będą różnić się od siebie w zależności od zastosowania (ilości ciętych kartek jednorazowo), tworzywa wykonania, formatu ciętego papieru oraz ilości dodatkowych funkcji. Najtańszy trymer do papieru Fellowes kupimy za jedyne 47 złotych, z kolei model charakteryzujący się większą ilością dodatkowych opcji, będzie kosztował nas w granicach od 150 złotych do 600 złotych. Dlatego tak jak wspomnieliśmy na wstępie najistotniejszą kwestią jest zadanie pytań: jak często będę stosować trymer? oraz jakie rodzaje dokumentów będę ciąć?

 

Znając odpowiedź na te pytania z łatwością dobierzesz trymer dostosowany do Twoich oczekiwań i możliwości finansowych. Tnij bezpiecznie i komfortowo z marką Fellowes! 

Filtry

Producenci
więcej >
Długość cięcia - [mm]
więcej >
Maks. format ciętego papieru
więcej >
Metalowa baza
więcej >
Rodzaj ciętego materiału
więcej >
Skala pomiarowa w cm, calach, kątowa
więcej >
Waga [kg]
więcej >
Wymiar stołu roboczego [S x G] mm
więcej >
Docisk papieru
więcej >
Ilość jednorazowo ciętych arkuszy 70g
więcej >
Kolor
więcej >
Długość cięcia - zakres [mm]
więcej >
Ilość jednorazowo ciętych arkuszy 70g - zakres
więcej >
Typ
więcej >
Wymiary urządzenia w mm (wys x szer x gł)
więcej >
Grubość cięcia [mm]
więcej >
Ograniczniki formatu
więcej >
Osłona bezpieczeństwa noża
więcej >
Rodzaj
więcej >

Cena