• 22 255 95 55

Wąsy i klipy archiwizacyjne

Wąsy archiwizacyjne do papieru i klipsy do archiwizacji dokumentów - uporządkuj dokumenty dzięki klipsom i wąsom archiwizacyjnym. Zamów online kolorowe zakładki do spinania papieru w skoroszytach. Hurtowe ceny i szybka dostawa. 

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
 • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:

Dobrze funkcjonujące miejsce pracy w wysokim stopni wpływa na jakość i komfort wykonywanych czynności. Proces archiwizacji jest nieodłącznym elementem wszystkich firm. Zapewne każdy z nas zna tak podstawowe przedmioty biurowe codziennego użytku, jak: segregatory, czy koszulki na dokumenty. Istnieje jednak wiele mniejszych, nieznacznie mniej popularnych rzeczy, które równie w wysokim stopniu ułatwiają nam wykonywanie czynności biurowych. Warto umieścić w tej grupie produktów: klipsy archiwizacyjne, czy wąsy biurowe plastikowe. Czym różnią się od siebie klip archiwizacyjny, a wąsy do archiwizacji. Poznajcie wiele praktycznych zastosowań oraz różnic pomiędzy tymi produktami. 
 

Klips archiwizacyjny - budowa i zastosowanie 

klip archiwizacyjny

Klipsy do archiwizacji dokumentów są niedocenianym, drobnym artykułem biurowym, który umożliwia nam łatwą archiwizację. Klipsy archiwizacyjne to nie tylko trwały i łatwy sposób na spięcie naszych dokumentów, ale i również praktyczny gadżet biurowy, dzięki któremu jesteśmy w stanie częściowo zrezygnować z archiwizacji przy użyciu segregatorów. Klipsy archiwizacyjne plastikowe są doceniane w sytuacji, gdy nasza dokumentacja zaczyna robić się coraz większa. Koszulki na dokumenty spięte w taki sposób, mogą być trwale przechowywane w pudłach archiwizacyjnych, zajmując przy tym mniej miejsca. 

W podstawowym podziale klipsy do segregatora dzielimy na klips archiwizacyjny na zaczepy oraz klips archiwizacyjny na zatrzask. Oba te modele odróżnia od siebie rodzaj przymocowania klipu archiwizacyjnego do koszulki na dokumenty. Wybór zależy jedynie od nas, aczkolwiek nieliczne grupy osób opowiadają się za tym, że klips archiwizacyjny na zatrzask charakteryzuje się nieznacznie trwalszym przymocowaniem niż klips archiwizacyjny z zaczepem. 
Kolejnym ważnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu, jest rodzaj tworzywa, z którego zostały wykonane klipy archiwizacyjne. 

Klipsy do archiwizacji dokumentów - podział ze względu na tworzywo:

 • klips archiwizacyjny plastikowy 
 • klipsy archiwizacyjne wykonane z folii pp / aluminium 
 • klipy do akt wykonane z polietylenu 
   

Na rynku dostępny jest klips archiwizacyjny poziomy oraz klips archiwizacyjny pionowy ze względu na to, że kartkę A4 możemy przechowywać zarówno w pionie i w poziomie. 
 

Klips archiwizacyjny Fellowes - najpopularniejszy produkt

Fellowes, jako firma  specjalizuje się w produkcji artykułów biurowych. Marka ta w swoich działaniach skupiła się głównie na ulepszaniu procesu archiwizacji. Klipsy archiwizacyjne Fellowes mają ergonomiczną konstrukcję. Dwuczęściowy, plastikowy klips archiwizacyjny Fellowes umożliwia bezpośrednie przeniesienie dokumentów z segregatorów i przechowywanie ich w pudełkach archiwizacyjnych. Wykonany z polipropylenu pochodzącego w 100% z recyklingu, nadaje się do ponownego przetworzenia.

 

Wąsy archiwizacyjne - budowa i zastosowanie 

wąsy skoroszytowe kolorowe

Wąsy do dokumentów w odróżnieniu od klipu archiwizacyjnego, zostały przystosowane do przyklejenia w okładce, a nie przymocowania do koszulki na dokumenty jak w przypadku klipu archiwizacyjnego. Wąsy biurowe bardzo często stosowane są w sytuacji, gdy chcemy skuteczniej zabezpieczyć nasze dokumenty przed wypadnięciem. 

Wąsy do spinania dokumentów, podział ze względu na zastosowanie: 

 • wąsy do akt 
 • wąsy do skoroszytów 
 • wąsy do teczek
 • wąsy do papieru


Wąsy skoroszytowe charakteryzują się szczególną budową. Podstawa, do której przymocowane są wąsy to blaszki do skoroszytów. Wykonane zostały z trwałego metalu. Warto zauważyć, że istnieje możliwość zakupienia samych blaszek do skoroszytów. 
 

Wąsy archiwizacyjne plastikowe - kolorystyka

Wąsy do dokumentów dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Wąsy skoroszytowe plastikowe dostaniemy zarówno w klasycznych odcieniach takich jak biel, czy czerń, ale i również we wszystkich mniej standardowych kolorach tęczowych. Plastikowe wąsy do archiwizacji są estetycznym uzupełnieniem artykułów biurowych oraz praktycznym dodatkiem archiwizacyjnym. 

 

Plastikowe wąsy do archiwizacji - sprawdzeni producenci, niska cena

Niewątpliwie ważne jest, aby produkty, które wybieramy cechowały się nie tylko niską ceną, ale i również stosunkowo wysoką jakością. Dlatego też stawiamy na marki, które swoją wieloletnią historią i pracą zdobyły grono zaufanych klientów i selektywnie je powiększają. 

Główni dystrybutorzy - im warto zaufać: 

 • Fellowes
 • Donau 
 • Durable
 • Elba 

Filtry

Producenci
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu
więcej >
Kolor
więcej >
Materiał
więcej >
Typ
więcej >
Ilość dziurek
więcej >
Wymiary (mm)
więcej >
Pojemność [cm]
więcej >

Cena