pokaż: Widok listy produktów:

Zakreślacze

(43)

Jak zaznaczyć najważniejsze treści w tekście? Istnieją różne techniki uczenia się. Jedni przepisują treści na kartki lub do komputera, inni tworzą mapę myśli, a jeszcze inni wykorzystują zakreślacze.

Zakreślacze - krótka historia pochodzenia

 

Te fluorescencyjne pisaki pozwalają na zaznaczanie najważniejszych fragmentów treści w tekście bez uszczerbku na jego czytelności. Najczęściej występują w kolorach żółtym, zielonym, różowym i niebieskim, lecz oferta rynkowa i paleta kolorystyczna zakreślaczy biurowych stale się powiększa o nowe odcienie. Dzięki temu możesz jeszcze lepiej zaplanować organizację swoich dokumentów. Rzecz jasna zakreślacze można wykorzystać nie tylko będąc uczniem czy studentem. Świetnie sprawdzają się także w biurach i w codziennym użytku. Zakreślacz inaczej nazywany jest czasem markerem lub pisakiem czy mazakiem, lecz etymologia tych słów nie odzwierciedla właściwości, jakimi charakteryzują się zakreślacze. Są one wypełnione przezroczystym atramentem fluorescencyjnym zamiast czarnego lub innego nieprzezroczystego atramentu jak jest w przypadku wyżej wymienionych przykładów. Pierwszy zakreślacz został wynaleziony przez doktora Franka Honna w 1963 roku. Jego produkcją zajęła się firma Carter's Ink Company, która użyła znaku towarowego HI-LITER. Najpopularniejsze zakreślacze biurowe produkuje obecnie firma Stabilo International, która rozpoczęła ich produkcję w 1971 roku, wówczas nazywając się Schwan-Stabilo.

Ciekawą właściwością, jaką mają zakreślacze biurowe, jest fakt, że jasna barwa i przezroczystość tuszu, szczególnie w przypadku koloru żółtego, sprawia, że w procesie kserowania nie tworzą się cienie na kserokopii. 

 

W ofercie sklepu dlabiura24.pl znajdziesz zarówno pojedyncze sztuki jak i zestaw zakreślaczy w przeróżnych kolorach i różnych producentów. Wprowadź ład, porządek i trochę koloru do swoich notatek i dokumentów!

Filtry zwiń rozwiń

Wszystkie
Promocje (2)

Cena brutto

Dwustronny
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu zbiorczym
więcej >
Ekologiczny
więcej >
Długość linii pisania [m]
więcej >
Grubość końcówki [mm]
więcej >
Grubość linii [mm]
więcej >
Gumowy uchwyt
więcej >
Obudowa
więcej >