• 22 255 95 55

Zakreślacze

Jak zaznaczyć najważniejsze treści w tekście? Istnieją różne techniki uczenia się. Jedni przepisują treści na kartki lub do komputera, inni tworzą mapę myśli, a jeszcze inni wykorzystują zakreślacze.

Pokaż na stronie:
 • Filtruj
Pokaż na stronie:
Zakreślacz Stabilo Boss

 

Zakreślacze biurowe 

Zakreślacze są produktem, który nie był z nami od zawsze. Jednak z zapisków historycznych, jesteśmy w stanie poznać mały zalążek prawdy. Stąd właśnie też wiemy, że pierwszym markerem był najprawdopodobniej marker z flamastrem, który powstał w latach czterdziestych XX wieku. Pierwotnie produkt ten był wykorzystywany głównie do etykietowania oraz przy tworzeniu prac artystycznych. Wraz z u popularyzowaniem się markerów, kilka lat później, a dokładnie w roku 1962 w Japonii, został wynaleziony pierwszy zakreślacz, którego głównym założeniem było nakładanie na wydrukowane słowo, wyraźnego koloru, w taki sposób, że podkreślany tekst zostawał widoczny. Szybko odkryto też, że podkreślacze są doskonałą pomocą dydaktyczną, która potwierdza tezę: bardziej wydajnej nauki i łatwiejszego zapamiętywania poprzez kolory. Kolorowe zakreślacze w błyskawicznym tempie zyskały swoją popularność na całym świecie, dzięki czemu aktualnie stały się produktem ogólnodostępnym, który możemy zakupić w wielu wariantach kolorystycznych. Oprócz tego, że flamastry zakreślacze występują w postaci różnorodnych barw, to warto również zaobserwować, jak na przestrzeni lat zmieniał się wygląd i budowa zakreślaczy. W tym krótkim artykule przedstawimy Wam, gdzie podkreślacz znajduje swoje powszechne zastosowanie oraz jakie rodzaje produktów wyróżniamy, z uwagi na wcześniej wspomnianą kolorystykę i budowę.

Zakreślacze biurowe kolorowe

Zakreślacze - krótka historia pochodzenia

Te fluorescencyjne pisaki pozwalają na zaznaczanie najważniejszych fragmentów treści w tekście bez uszczerbku na jego czytelności. Najczęściej występują w kolorach żółtym, zielonym, różowym i niebieskim, lecz oferta rynkowa i paleta kolorystyczna zakreślaczy biurowych stale się powiększa o nowe odcienie. Dzięki temu możesz jeszcze lepiej zaplanować organizację swoich dokumentów. Rzecz jasna zakreślacze można wykorzystać nie tylko będąc uczniem czy studentem. Świetnie sprawdzają się także w biurach i w codziennym użytku. Zakreślacz inaczej nazywany jest czasem markerem lub pisakiem czy mazakiem, lecz etymologia tych słów nie odzwierciedla właściwości, jakimi charakteryzują się zakreślacze. Są one wypełnione przezroczystym atramentem fluorescencyjnym zamiast czarnego lub innego nieprzezroczystego atramentu jak jest w przypadku wyżej wymienionych przykładów. Pierwszy zakreślacz został wynaleziony przez doktora Franka Honna w 1963 roku. Jego produkcją zajęła się firma Carter's Ink Company, która użyła znaku towarowego HI-LITER. Najpopularniejsze zakreślacze biurowe produkuje obecnie firma Stabilo International, która rozpoczęła ich produkcję w 1971 roku, wówczas nazywając się Schwan-Stabilo. Ciekawą właściwością, jaką mają zakreślacze biurowe, jest fakt, że jasna barwa i przezroczystość tuszu, szczególnie w przypadku koloru żółtego, sprawia, że w procesie kserowania nie tworzą się cienie na kserokopii. 
 

Zakreślacze zestaw - zastosowanie i ogólna charakterystyka 

Zakreślacz tekstu jest powszechnie wykorzystywanym produktem przez wiele grup zawodowych. Produkt ten, z całą pewnością znajdziemy w każdym piórniku szkolnym, jak i szafce biurowej. 

Zestaw zakreślaczy - zastosowanie:

 • Zakreślacze do notatek - ułatwiają zapamiętywanie najważniejszych informacji
 • Zakreślacze do szkoły i uczelni - za ich pomocą możemy podkreślić lub zakreślić ważne frazy i zdania
 • Zakreślacze do biblii - podkreślanie kluczowych zdań

 

Podsumowując, podkreslacz jest wykorzystywany wszędzie tam, gdzie ważne frazy, zdania lub sentencje wymagają wyszczególnienia w calu łatwiejszego zapamiętania, lub sprawnego ponownego zidentyfikowania ich w tekście. 

 

Zakreślacz tekstu - kolorystyka 

Zakreślacze Steadtler

 

Najważniejszą kwestią, która ma decydujący wpływ na wybór konkretnego modelu zakreślacza, z całą pewnością jest kolorystyka. Odcienie zakreślacza wybrane ze względu na nasze indywidualne poczucie estetyki, z całą pewnością są w stanie ułatwić nam zapamiętywanie najważniejszych informacji oraz sprawią, że nasze notatki będą wyjątkowo estetyczne, a co za tym idzie również bardziej czytelne. Obecnie na rynku wyróżniamy podkreślacze o wielu różnych kolorach, zaczynając od tych najbardziej popularnych jak neonowe, a kończąc na odcieniach pastelowych i metalicznych. Branża piśmiennicza w ostatnich czasach przeszła tak ogromny rozwój, że to, co wcześniej wydawało nam się niemożliwe do zaprojektowania i zrealizowania, aktualnie stało się faktem dokonanym. 

 

Wśród najpopularniejszych kolorów, które są najchętniej wybierane przez klientów, jesteśmy w stanie wyróżnić: 

KOLORY NEONOWE 

KOLORY PASTELOWE 

KOLORY METALICZNE 

 • Pastelowy niebieski
 • Pastelowy różowy
 • Pastelowy pomarańczowy
 • Pastelowy żółty
 • Pastelowy fioletowy
 • Pastelowy zielony
 • Pastelowy szary
 • Metaliczny zielony
 • Metaliczny niebieski
 • Metaliczny fioletowy
 • Metaliczny różowy
 • Metaliczny srebrny
 • Metaliczny miedziany
 • Metaliczny złoty
 • Metaliczny czerwony

 

Oprócz ważnej kwestii, jaką jest wybór koloru odpowiednio dostosowanego do naszych preferencji, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić również na budowę oraz parametry techniczne. Wbrew pozorom pokreslacz, charakteryzuje się wieloma cechami szczególnymi, które mogą być decydujące w podejmowaniu ostatecznej decyzji dotyczącej zakupu.
 

Cechy, którymi powinien charakteryzować się wysokiej jakości zakreślacz:

 • Zakreślacz powinien być wyposażony w ergonomiczny, łatwy do trzymania grip, który nie powoduje odcisków na dłoniach oraz odciąża je podczas zakreślania, dzięki czemu w stu procentach jesteśmy w stanie wykluczyć ryzyko powstawania kontuzji ergonomicznych
 • Tusz wykorzystywany do produkcji wypełnień zakreślaczy, powinien być wykonany na bazie wody, co będzie klasyfikowało go, jako produkt nietoksyczny
 • Możliwości uzupełniania tuszu, sprawi, że zakreślacz będzie produktem ekonomicznym wielokrotnego użytku
 • Zakreślacz biurowy wyposażony w precyzyjnie ścięte końcówki, umożliwi nam podkreślanie tekstu zarówno cienką linią, jak i zakreślanie grubszą linią

 

Zakreślacze biurowe - jakie marki znamy? 

Zakreślacze Stabilo Swing-Cool

Na rynku wyróżniamy wiele marek odpowiedzialnych za produkcje zakreślaczy, charakteryzujących się wysoką jakością. Warto również zauważyć, że niektóre z nich funkcjonują w branży piśmienniczej, niemalże od początków jej istnienia, toteż produkty przez nie oferowane są nie tylko definicja jakości, ale przede wszystkim tradycji i historii popartej wieloletnim doświadczeniem. 

Szczególne wyróżnienie należy się takim markom jak: 

 

Dużą zaletą zakreślaczy oferowanych poprzez powyższe marki, jest możliwość zakupienia każdego z produktów zarówno w zestawie, jak i osobno, dzięki czemu mamy możliwość skomponowania, ze względu na kolorystykę własnego zestawu. 

 

Tanie zakreślacze - jak kupić raz i porządnie

Nie ukrywamy, że różnorodność podkreślaczy, która jest oferowana przez producentów, może sprawić, że odnalezienie produktu o optymalnej cenie dostosowanej do jakości zakreślacza, może być niemałym wyzwaniem. W związku z tym postanowiliśmy sporządzić krótką listę kolekcji zakreślaczy, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów. Kolorystyka, design i cena - poznajcie zakreślacze spełniające każde z tych kryteriów! 
 

Zakreślacze biurowe do notatek - popularne kolekcje:

Filtry

Producenci
więcej >
Kolor
więcej >
Dwustronny
więcej >
Ekologiczny
więcej >
Grubość końcówki [mm]
więcej >
Długość linii pisania [m]
więcej >
Gumowy uchwyt
więcej >
Typ
więcej >
Rodzaj
więcej >

Cena