• 22 255 95 55

Zegary ścienne czarne

Zegar ścienny jest ważnym elementem w każdym miejscu pracy, biurze i gabinecie. Niezawodny czarny zegar ścienny będzie idealnie komponował się w każdym pomieszczeniu, co jest powodem jego dużej popularności wśród klientów.

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Wyniki filtrowania:

Kolor:Czarny

Pokaż na stronie:
Zegar ścienny czarny

Zegar ścienny czarny 

Zegar ścienny jest ważnym elementem w każdym miejscu pracy, biurze i gabinecie. Zadaniem zegara jest odpowiednie wskazywanie czasu, lecz wiele z nich posiada dodatkowe funkcje takie jak wskazywanie daty, ciśnienia, wilgotności i temperatury panującej w pomieszczeniu. Niezawodny czarny zegar ścienny będzie idealnie komponował się w każdym pomieszczeniu, co jest powodem jego dużej popularności wśród klientów.

 

Czarny zegar ścienny – idealny do każdego pomieszczenia

Czarny zegar na ścienne jest jednym z najczęstszych wyborów pośród innych czasomierzy. Charakteryzuje się przede wszystkim delikatnym stylem, dzięki czemu pasuje do każdego pomieszczenia. Warto zaznaczyć, że wykorzystanie go w kolorowych lub jasnych pomieszczeniach może skontrastować i otworzyć przestrzeń pracy. 

 

Jaki czarny zegar na ścianę wybrać? 

Można by pomyśleć, że kolor jest kluczowym aspektem. Nic bardziej mylnego. Oprócz koloru ważne jest, aby odpowiednio dobrać mechanizm zegara oraz jego wielkość. Mimo tego, że czarny zegar ścienny optycznie otwiera przestrzeń, należy pamiętać, aby jego wielkość była dobrana pod względem wielkości pomieszczenia.

Zegar ścienny czarny

Duży zegar sprawdzi się tak naprawdę w większości pomieszczeń, jednak będzie on miał największe znaczenie w dużych i przestrzennych miejscach pracy. Aby moc swobodnie odczytać godzinę i inne pomiary zegara w dużych pokojach, powinien on mieć powyżej 30 cm średnicy, co pozwoli każdej osobie bez problemu dostrzec godzinę pokazywaną przez zegar.

 

Małe zegary czarne będą idealnie się sprawdzać, jako niewielki aspekt w małych minimalistycznych gabinetach. Będzie to delikatne dopełnienie przestrzeni oraz sprawi, że pokój będzie wydawać się bardziej ekskluzywny i przytulny. 

 

Warto poświęcić uwagę również na rodzaj zegara. Czy powinien być on stojący, czy wiszący? Stojące zegary sprawdzają się najlepiej na pojedynczych stanowiskach pracy, jednak ich dużym minusem jest zajmowanie miejsca na biurku, co może powodować ścisk i brak przestrzeni. Najlepszym wyborem jest zegar czarny ścienny, który będzie służyć większej ilości osób, a do tego nie zajmuje miejsc użytkowych takich jak biurko czy podłoga. Powieszenie zegara wiąże się z niewielki nakładem pracy, ponieważ większość z nich jest wyposażona w pełny zestaw do zamontowania go na ścianie.

 

Jakie są najpopularniejsze rodzaje czarnych zegarów? 

Jest wiele rodzajów czarnych zegarów. Posiadają one różne wykończenie. Część z nich ma wykończenie metaliczne, satynowe lub matowe. Zależnie od wystroju pomieszczenia warto postawić na odpowiedni materiał. Wiadome jest, że zegary stworzone z metalu będą łatwiejsze w utrzymaniu. Wynika to tego, że struktura tego materiału jest gładka, przez co z zegara z łatwością schodzi kurz i brud. Innym rodzajem jest np. zegar ścienny czarny z drewnem. Warto jednak pamiętać, że drewno nie ma gładkiej powierzchni co może powodować nadmierne osadzanie się kurzu. Taki zegar, zdobiony drewnem jednak zdecydowanie lepiej prezentuje się w wielu miejscach, wygląda dystyngowanie i dostojnie, co przemawia za wyborem właśnie go.

 

Czarny zegar ścienny i jego mechanizm

Najpopularniejszym i najlepszym dotychczas wykorzystywanym mechanizmem w zegarach jest mechanizm kwarcowy. Działanie tego mechanizmu polega na wprawienie w ruch drgający kryształu, co powoduje wyświetlanie dokładnej aktualnej godzin na tarczy zegara. 

Zegar ścienny czarny

 

Zegar wiszący czarny – zalety mechanizmu kwarcowego:

  • Cichy – dzięki specjalnemu zastosowaniu kamieni kwarcowych i baterii zegar jest niezwykle cichy. Dzięki temu pracownicy oraz klienci nie rozpraszają się przez ciągłe tykanie zegara, co może być niezwykle uciążliwe podczas skupienia w pracy.

 

  • Dokładny – mechanizm kwarcowy jest niezwykle dokładny. Szacuje się, że maksymalny błąd pomiarowy zegara występuje raz na 6 lat, co jedną sekundę. Oznacza to, że zanim zaistnieje potrzeba ponownej konfiguracji, wskazówka godzinowa zegara okrąży tarcze ponad 2 tysiące razy.

 

  • Oszczędny – wymiana baterii w zegarze z mechanizmem kwarcowym może nastąpić nawet po ponad roku. Jest to niezwykle imponujący wynik, bo pozwala nam to na zaoszczędzenie pieniędzy wydawanych na zasilanie czasomierza.

Filtry

Producenci
więcej >
Kolor
więcej >
Średnica [cm]
więcej >
Materiał
więcej >
Typ
więcej >
Cyferblat godzinowy i minutowy
więcej >
Wskaźnik temperatury
więcej >
Kształt
więcej >
Precyzyjny mechanizm kwarcowy
więcej >
Strefy czasowe
więcej >

Cena