• 22 255 95 55

Zeszyty

To obowiązkowe wyposażenie każdej wyprawki ucznia, niezależnie od tego, czy jest to pierwszoklasista czy też dziecko idzie już do kolejnej klasy. W każdym tornistrze znajdą się zapewne zeszyty w linię i zeszyty w kratkę, niektórzy nauczyciele wymagają też zeszytów gładkich. Różnią się między sobą formatem, ilością kartek, ich jakością, ale też wzorem okładki.

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:

Dla dziecka szczególnie ten ostatni czynnik ma duże znaczenie przy wyborze. Zeszyty w linię i kratkę mogą być w twardej i miękkiej oprawie. Im większa ilość kartek, tym mniejsza trwałość zeszytu, dlatego zaleca się w takim przypadku zakup zeszytu w okładce twardej. Dla pierwszoklasisty najczęściej wybieramy zeszyty kilkunastokartkowe, które występują tylko w oprawie miękkiej.

Wyprawka ucznia – zeszyty w kratkę i linię

 

Przy ich wyborze zwracamy uwagę na zadruk. Uczniowi potrzebne będą zeszyty w kratkę do przedmiotów ścisłych, jak matematyka, fizyka czy chemia oraz zeszyty w linię do przedmiotów humanistycznych, jak język polski czy języki obce. Zdarza się, że np. do takich przedmiotów, jak biologia, nauczyciel wymaga zeszytu gładkiego, który nie posiada linii i kratek. Najpowszechniej używane są zeszyty do szkoły o formacie A5 i takie też potrzebne będą Twojemu dziecku. Jeżeli chodzi o zeszyty do szkoły A4, to popularne są w starszych klasach.

Zeszyty dla starszych uczniów

 

W liceum i technikum niektórzy uczniowie decydują się na ich wybór ze względu na ich praktyczność, można w nich zapisać więcej informacji. Takie zeszyty znalazły swoje zastosowanie wśród studentów. W twardej oprawie zeszyty są trwalsze, mniej podatne na uszkodzenia, które wynikają z noszenia ich wśród książek i innych przyborów w plecaku. 16-kartkowe zeszyty dla pierwszoklasistów nie występują w takiej formie. Są cienkie i z tego powodu nie wymagają aż tak dużej ochrony. Jeżeli jednak kupujesz zeszyt z większą ilością kartek, możesz rozważyć zakup zeszytu w oprawie twardej. Będzie on trwalszy, ale również cięższy.

Oferujemy również inne artykuły szkolne, jak kredki oraz flamastry szkolne. Zapraszamy!

Filtry

Producenci
więcej >
Format
więcej >
Gramatura [g/m2]
więcej >
Kolor
więcej >
Okładka twarda
więcej >
Materiał
więcej >
Rodzaj
więcej >
Ilość kartek
więcej >

Cena