• 22 255 95 55

Papiery fotograficzne

Gdy drukujemy zdjęcia, powinniśmy zadbać o zakup odpowiedniego papieru fotograficznego. W naszej ofercie znajdziesz papier najwyższej jakości. Fotograficzny papier dostępny jest w wersjach – matowej oraz błyszczącej. Papier foto jest wodoodporny i szybkoschnący, przeznaczony do drukarek atramentowych, laserowych i kopiarek. 

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
 • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:

Papier fotograficzny 

papier fotograficzny A4 papier fotograficzny do drukarki atramentowej

Papier do zdjęć jest artykułem papierniczym wykorzystywanym na szeroką skalę, nie tylko do wydruków domowych i firmowych, ale również przez profesjonalnych fotografów. Fotopapier umożliwia nam uwiecznienie na fotografii ważnych sentymentalnych momentów lub przygotowania wydruków reklamowych dla firmy. Między innymi dlatego warto zwrócić uwagę na to, aby papier fotograficzny do drukarki charakteryzował się wyjątkową trwałością. Wysokiej jakości papier do drukowania zdjęć jest w stanie zagwarantować nam dobrą jakość wydruk, o czytelnym i wyrazistym obrazie na długie lata. Warto więc poznać cechy szczególne, którymi powinien charakteryzować się papier do zdjęć do drukarki, aby obraz był jak najwyższej jakości. Na co warto zwrócić szczególną uwagę, wybierając papiery fotograficzne? Które parametry będą miały istotny wpływ na jakość drukowanego obrazu? Podpowiemy, jaki papier do zdjęć będzie najlepszy w zależności od indywidualnych preferencji. 

 

Papier do drukarki do zdjęć - idealny wydruk fotograficzny 

Stworzenie idealnych wydruków fotograficznych w zaciszu domowym stało się przystępną rzeczą dla każdego użytkownika drukarki, laptopa i podstawowego sprzętu fotograficznego. Papier do drukarki fotograficzny to produkt papierniczy stosowany nie tylko poprzez profesjonalne studia fotograficzne, ale również przez amatorów i pasjonatów fotografii. Papier do drukarki na zdjęcia to wyjątkowy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, poprzez samodzielne przygotowanie wydruków. Idealne fotografie w naturalnych żywych kolorach, stały się możliwe dzięki specjalnie przystosowanej powłoce, którą charakteryzuje się papier do drukowania zdjęć. Jeśli zależy nam na tym, aby zdjęcia, które drukujemy, były jak najwyższej jakości konieczne będzie zapoznanie się z najważniejszymi parametrami produktu - papier do druku zdjęć. 


Papier do drukarki zdjęcia - charakterystyczne cechy 

Już na wstępie trzeba zaznaczyć, że pierwszą najistotniejszą kwestią, która odróżnia od siebie papier do wydruku zdjęć, jest format. Papier na zdjęcia do drukarki występuje w szerokiej różnorodności, jeśli chodzi o rozmiary, do najpopularniejszych należą A3, A4, oraz papier fotograficzny A6. Zwróćmy również uwagę na to, czy drukarka, której używamy na co dzień, jest przystosowana do wydruków wielkoformatowych. Jesteśmy w stanie wyróżnić poszczególne marki urządzeń drukujących, które doskonale sprawdzają się w wydrukach fotograficznych.

 

Papier do fotografii - najczęściej wybierane papiery fotograficzne ze względu na marki oraz urządzenia:  

 • Papier do drukarki Epson 
 • Papier fotograficzny do drukarki Canon 
 • Papier fotograficzny do drukarki Canon Pixma 
 • Papier do zdjęć do drukarki HP 
 • Papier fotograficzny do drukarki laserowej HP
 • Papier fotograficzny do drukarki HP deskjet 2130

 

Papier fotograficzny do zdjęć satynowy

 

Dodatkowo każdy papier ksero fotograficzny powinien być wodoodporny oraz szybkoschnący. Te dwie cechy szczególne wyróżniają papiery fotograficzne do drukarek na tle innych rodzajów papierów uniwersalnych. Zwróćmy uwagę na powłokę papieru, ponieważ to ona zadecyduje o ostatecznym wyglądzie wydruku. 
 

Papier do fotografii - podział ze względu na wykończenie papieru: 

 • Papier fotograficzny matowy 
 • Papier fotograficzny błyszczący 
 • Papier fotograficzny satynowy 
 • Papier perłowy zdjęcia: papier fotograficzny perłowy jest błyszczący, metalizowany, o perłowym odcieniu bieli. Przeznaczony głównie do fotografii artystycznej.
 • Papier fotograficzny jedwabisty: papier jedwabisty strukturą przypomina papier fotograficzny matowy. Jednak różni go mocniejsza, wyraźniejsza faktura. Wydruk wykonany na produkcie - papier foto jedwabisty przypomina nieco zdjęcia sprzed wielu lat. 

W trakcie wyboru papieru do fotografii szczególną uwagę należy również zwrócić na jego gramaturę. Papier zdjęciowy do drukarek satynowy, zdecydowanie będzie różnił się grubością od produktu - papier fotograficzny jedwab. Dobry papier ksero fotograficzny to przede wszystkim, taki produkt, na którym wydruk będzie trwały i czytelny. Dlatego niezwykle ważne jest, aby profesjonalny papier fotograficzny, charakteryzował się odpowiednią grubością. 
 

Foto papier - najczęściej wyszukiwane gramatury papierów: 

 • Papier na zdjęcia o gramaturze 130 g/m2
 • Papier zdjęciowy o gramaturze 140 g/m2 
 • Papier A4 do zdjęć o gramaturze 160 g/m2 
 • Papier fotograficzny jedwabisty o gramaturze  180 g/m2
 • Papier perłowy zdjęcia o gramaturze 200 g/m2 
 • Papier do wydruku zdjęć o gramaturze 230 g/m2 
 • Matowy papier fotograficzny, satynowy o gramaturze 260 g/m2
 • Papier do fotografii metalizowany, o gramaturze 320 g/m2

 

Gdzie kupić papier fotograficzny / papier fotograficzny cena 

Dobry papier fotograficzny do drukarki atramentowej oraz do drukarki laserowej, powinien pochodzić od sprawdzonych i zaufanych marek. 

Dlatego kupując papier na zdjęcia, warto wybierać takie marki jak: 

 • Papier fotograficzny Yellow One 
 • Papier ksero fotograficzny Apli 
 • Papier zdjęciowy Mediarange 
   

Jak można łatwo zauważyć, wielu producentów drukarek ma w sprzedaży własne papiery fotograficzne (papier fotograficzny do drukarek Brother, papier fotograficzny do drukarki HP ) do różnego typu drukarek. Warto jednak wspomnieć, że papier do drukowania zdjęć A4, nie musi marką odpowiadać producentowi drukarki. Wystarczy, że jedynie zainwestujemy w tani papier fotograficzny, o wysokiej jakości, a sprawdzi się on w większości tradycyjnych drukarek.  
 

Cena papieru fotograficznego? To pytanie zadaje wiele osób planujących rozpoczęcie przygody z własnym wydrukiem zdjęć. Należy jednak pamiętać, że oferta papierów fotograficznych jest tak rozbudowana, że trudno byłoby podać dokładne koszta poszczególnych papierów foto.

Cena papieru fotograficznego o standardowym formacie i gramaturze zaczyna się w granicach 20 złotych, a kończy średnio na 120 złotych. 

Filtry

Producenci
więcej >
Format
więcej >
Ilość arkuszy
więcej >
Wymiary (mm)
więcej >

Cena