• 22 255 95 55

Kombinezony ochronne

Wykonywanie czynności zawodowych niekiedy związane jest z koniecznością zwiększenia środków ochronnych. Wynika to z warunków pracy i norm, które są związane z bezpieczeństwem pracy. W tym celu powstały kombinezony ochronne, które znalazły zastosowanie w wielu branżach, w niektórych są potrzebne, w innych wręcz wymagane.  

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Za ich brak mogą zostać  na zakład pracy i pracodawcę nałożona kara pieniężna. Celem takiego kombinezonu jest zabezpieczenie pracownika przez czynnikami mechanicznymi, chemicznymi, termicznymi, elektromagnetycznymi, biologicznymi, ale też porażeniem prądem. Kombinezony ochronne robocze mają zatem różne właściwości, poszczególne modele są przystosowane do konkretnych warunków pracy. 
 

Kombinezony ochronne jednokrotnego i wielokrotnego użytku 

 
Kombinezony ochronne wielokrotnego użytku to najczęściej ubranie wykonane z wyjątkowo trwałego materiału, które musi chronić ciało i organizm człowieka przed porażeniem prądem czy też poparzeniami. Dlatego też takie modele są w wersji ognioodpornej, ale niekiedy też kwasoodpornej. Druga opcja dedykowana jest dla pracowników, którzy narażeni są na kontakt z truciznami i substancjami, zagrażającym ich zdrowiu, a nawet życiu. 
 

Kombinezony chemiczne, malarskie - poznaj wszystkie zastosowania!

 
Kombinezony ochronne jednorazowe mają szerszy zakres zastosowania. Można je wykorzystać zarówno przy kontakcie ze związkami chemicznymi, jak też podczas prac malarskich oraz remontowych. Są wykonane z polipropylenu, posiadają kaptur, długi rękaw i nogawki, a także są zapinane na suwak. W naszej ofercie dostępne są kombinezony ochronne, spełniające normę EN 1149, wskazującą na ich antystatyczne właściwości. Zostały też wykonane z uwzględnieniem norm EN ISO 1398-21 oraz EN 13034, a także EN 374 oraz EN 1073-2, które potwierdzają, że zapewniają one ochronę przed niektórymi związkami chemicznymi i cząstkami radioaktywnymi. Dzięki gumkom na rękawach i nogawkach nie tylko lepiej dopasowują się do sylwetki, ale też zapewniają skuteczniejszą ochronę. Zobacz również maty podłogowe - nie warto na nich oszczędzać. 

Filtry

Producenci
więcej >
Kolor
więcej >
Rozmiar
więcej >
Zapinany na suwak
więcej >
Certyfikat
więcej >
Norma
więcej >
Przeznaczenie
więcej >
Materiał
więcej >
Rodzaj
więcej >
Typ
więcej >

Cena