Chcesz wrócić do poprzedniej wersji strony? kliknij tutaj

  • 22 255 95 55

Koszulki na dokumenty

Koszulki na dokumenty - element często niedostrzegany w procesie codziennej archiwizacj. Zapewnia dokumentom ochrone przed zagięciami i zabrudzeniami. Występują w wielu formatach takich,  jak: A3, A4, czy A5. 

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:

Regularna segregacja napływających dokumentów w znacznym stopniu wpływa na jakość naszej pracy. Koszulki na dokumenty to niedoceniony artykuł biurowy, często niedostrzegany w codziennej pracy. Tymczasem warto, abyśmy uświadomili, że bez koszulek plastikowych trwała i skuteczna archiwizacja dokumentów byłaby wręcz niemożliwa. Wielu z nas słysząc frazę folijka na dokumenty automatycznie przypisuje ją do matowych, bądź krystalicznych koszulek. W rzeczywistości wyróżniamy znacznie więcej rodzajów. Sprawdź, które z nich znajdziesz w ofercie naszego sklepu. 

Koszulki na dokumenty - rodzaje 
Koszulki plastikowe na dokumenty są istotne w procesie archiwizacji, jak i  w obiegu aktualnych dokumentów. Zapewniają one zabezpieczenie przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi. Koszulki na papier cechuje szeroka różnorodność. Oprócz klasycznych, doskonale znanych nam koszulek foliowych na dokumenty jesteśmy w stanie wyselekcjonować znacznie więcej podkategorii. W podstawowym podziale wyróżniamy: 
-koszulki otwarte 
-koszulki zamknięte 
Koszulki otwarte: najczęściej stosowane podczas archiwizacji dokumentów. Do najbardziej popularnych należą klasyczne z zaklejoną dolną i boczną krawędzią. Wyróżniamy również koszulki z otwartymi krawędziami górną oraz boczną. Takie rozwiązanie zostało zastosowane, aby w łatwyi szybki sposób umożliwić nam umieszczanie i wyciąganie dokumentacji.

Ten rodzaj koszulek na kartki sprawdzi się świetnie, gdy w sposób elegancki prezentujemy ofetrę.

Koszulki zamknięte: kategorię tą dzielimy na trzy podkategorie: 
W pierwszej grupie wyróżnimy między innymi: koszulki na dokumenty zamknięte z klapką boczną. Zagięta i nachodząca na koszulkę z boku klapka nie posiada żadnego zapięcia. Mimo to, takie rozwiązanie sprawdza się podczas zabezpieczenia płyt CD.  
Drugim rodzajem, jaki wyróżniamy są wszystkie
folijki na dokumenty z zapięciem na suwak. Ten rodzaj koszulek jest znacznie mniej popularny w archiwizacji biurowej. Jednak, jak każdy przedmiot tak i również ten znajdzie on swoje zastosowanie w życiu codziennym. Tak skonstruowane koszulki plastikowe sprawdzą się podczas odprawy na lotnisku, kiedy to potrzebujemy aby wszystkie nasze dokumenty były solidnie zabezpieczone i zawsze pod ręką. Tego rodzaju koszulki foliowe na dokumenty są wyjątkowo pakowne. Pomieszczą chociażby przedmioty codziennego użytku jak klucze czy telefon. 
Do ostatniego rodzaju
koszulek zamkniętych zaliczymy wszystkie, które zostały wyposażone w klapkę zamykaną na specjalny zatrzask. Tego rodzaju rozwiązanie jest wyjątkowo praktyczne i wygodne. W łaty i szybki sposób jesteśmy w stanie zabezpieczyć wszystko to, co jest dla nas najistotniejsze.  

Koszulki na dokumenty - na to warto zwrócić uwagę
Dokonując zakupu koszulek na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Do pierwszej z nich warto zaliczyć format oferowanych koszulek na dokumenty. Format
A4obecnie należy do najpopularniejszego. Jednak jesteśmy w stanie również wyselekcjonować koszulki o mniej standardowych wymiarach jak: A5, A3, czy A6.
Przed dokonaniem zakupu, warto też zwrócić uwagę na to w jaki sposób chcemy, aby nasze koszulki były wpinane.
Wyróżniamy- klasyczne, które zostały przystosowane do wpinania w pionie lub w poziomie.
 
Kolejnym elementem na który powinniśmy zwrócić uwagę jest struktura. Wyróżniamy dwie podstawowe: groszkową matową i krystaliczną. Pierwsza grupa idealnie sprawdzi się podczas archiwizacji dokumentów. Dzięki matowemu wykończeniu cechują się one wysoką odpornością na zabrudzenia. Każda z koszulek posiada właściwości antyrefleksyjne oraz antyelektrostatyczne. Z kolei koszulki krystaliczne, tzw. z połyskiem świetnie sprawdzą się w archiwizacji biurowej. Ich dużą zaletą jest możliwość kserowania dokumentów bez tracenia czasu na dodatkowe wyjmowanie i ponowne wkładanie dokumentów. Zostały one szczególnie docenione w sytuacji, gdy jesteśmy umówieni na ważne spotkanie biznesowe. Zaprezentowane w taki sposób dokumenty bardziej zaciekawią potencjalnego klienta. Przed dokonaniem zakupu pamiętajmy również, aby szczególną uwagę zwrócić na grubość wykonania, która w wysokim stopniu wpływa na czytelność naszej dokumentacji. 

Pozostałe koszulki- czy znasz je wszystkie?
Oprócz wcześniej wspomnianych koszulek na dokumenty na rynku istnieje wiele innych rodzai folijek przystosowanych do zabezpieczania. Ciekawą alternatywą są koszulki niestandardowe, podzielone na kilka mniejszych segmentów. To rozwiązanie pozwoli nam na łatwiejsze i znacznie bardziej przejrzyste przechowywanie np. fotografii czy wizytówek.

Filtry zwiń rozwiń