• 22 255 95 55

Koszulki na dokumenty

Koszulki na dokumenty - element często niedostrzegany w procesie codziennej archiwizacj. Zapewnia dokumentom ochrone przed zagięciami i zabrudzeniami. Występują w wielu formatach takich,  jak: A3, A4, czy A5. 

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
  • Filtruj
Wyniki filtrowania:

Grubość [mm]: 40 mic.

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:

Regularna segregacja napływających dokumentów w znacznym stopniu wpływa na jakość naszej pracy. Koszulki na dokumenty to niedoceniony artykuł biurowy, często niedostrzegany w codziennej pracy. Tymczasem warto, abyśmy uświadomili, że bez koszulek plastikowych trwała i skuteczna archiwizacja dokumentów byłaby wręcz niemożliwa. Wielu z nas słysząc frazę folijka na dokumenty, automatycznie przypisuje ją do groszkowych, bądź krystalicznych koszulek. W rzeczywistości wyróżniamy znacznie więcej rodzajów. Dowiedzmy się jak wybrać koszulkę na dokumenty dostosowaną do naszych indywidualnych potrzeb.  
 

Koszulki na dokumenty - rodzaje 

koszulka kolorowa z perforacją

Koszulki na dokumenty są istotne w procesie archiwizacji, jak i  w obiegu aktualnych dokumentów. Zapewniają one zabezpieczenie przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi. Koszulki na papier cechuje szeroka różnorodność. Oprócz klasycznych doskonale znanych nam koszulek foliowych na dokumenty jesteśmy w stanie wyselekcjonować znacznie więcej podkategorii.   

Koszulki foliowe - podstawowy podział:

Koszulki otwarte: najczęściej stosowane podczas archiwizacji dokumentów. Do najbardziej popularnych należą klasyczne z zaklejoną dolną i boczną krawędzią. Wyróżniamy również koszulki z otwartymi krawędziami górną oraz boczną. Takie rozwiązanie zostało zastosowane, aby w łatwy i szybki sposób umożliwić nam umieszczanie i wyciąganie dokumentacji. 
Ten rodzaj koszulek na kartki sprawdzi się świetnie, gdy w sposób elegancki prezentujemy ofertę.


 

koszulka pozioma

Koszulki zamknięte: kategorię tą dzielimy na trzy podkategorie:

W pierwszej grupie wyróżnimy między innymi: koszulki na dokumenty zamknięte z klapką boczną. Zagięta i nachodząca na koszulkę z boku klapka nie posiada żadnego zapięcia. Mimo to, takie rozwiązanie sprawdza się podczas zabezpieczenia płyt CD.  

Drugim rodzajem, który wyróżniamy, są wszystkie folijki na dokumenty z zapięciem na suwak. Ten rodzaj koszulek na dokumenty jest znacznie mniej popularny w archiwizacji biurowej. Jednak, jak każdy przedmiot tak i również ten znajdzie on swoje zastosowanie w życiu codziennym. Tak skonstruowane koszulki plastikowe sprawdzą się podczas odprawy na lotnisku, kiedy to potrzebujemy, aby wszystkie nasze dokumenty były solidnie zabezpieczone i zawsze pod ręką. Tego rodzaju koszulki foliowe na dokumenty są wyjątkowo pakowne. Pomieszczą, chociażby przedmioty codziennego użytku jak klucze czy telefon. 
Do ostatniego rodzaju koszulek zamkniętych zaliczymy wszystkie, które zostały wyposażone w klapkę zamykaną na specjalny zatrzask. Tego rodzaju rozwiązanie jest wyjątkowo praktyczne i wygodne. W łaty i szybki sposób jesteśmy w stanie zabezpieczyć wszystko to, co jest dla nas najistotniejsze.  
 

 

Koszulki na dokumenty - na to warto zwrócić uwagę

koszulka pozioma

Dokonując zakupu koszulki na kartki, na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Do pierwszej z nich warto zaliczyć format oferowanych koszulek na dokumenty. Format A4 obecnie należy do najpopularniejszego. Jednak jesteśmy w stanie również wyselekcjonować koszulki plastikowe o mniej standardowych wymiarach jak: A5, A3, czy A6. Na rynku dostępne są również koszulki na dokumenty poszerzane, które często są wybierane w sytuacji, gdy planujemy archiwizować dokumenty o rozmiarze nieznacznie większym niż koszulki na papier A4. Koszulki sztywne, poszerzane są określane  formatem A4+. Model ten jest głównie stosowany do przechowywania katalogów. 
Przed dokonaniem zakupu, warto też zwrócić uwagę na to, w jaki sposób chcemy, aby nasze koszulki były wpinane. 

Koszulki krystaliczne Donau - podział ze względu na rodzaj wpięcia: 

  •  koszulka na dokumenty wpinana w pionie 
  •  koszulka na dokumenty wpinana w  poziomie
     

Kolejnym elementem jest struktura. Wyróżniamy dwie podstawowe: groszkową matową i krystaliczną. Pierwsza grupa idealnie sprawdzi się podczas archiwizacji dokumentów. Dzięki groszkowemu wykończeniu cechują się one wysoką odpornością na zabrudzenia. Każda z koszulek ma właściwości antyrefleksyjne oraz antyelektrostatyczne. Z kolei koszulki krystaliczne, tzw. z połyskiem świetnie sprawdzą się w archiwizacji biurowej. Ich dużą zaletą jest możliwość kserowania dokumentów bez tracenia czasu na dodatkowe wyjmowanie i ponowne wkładanie dokumentów. Zostały one szczególnie docenione w sytuacji, gdy jesteśmy umówieni na ważne spotkanie biznesowe. Zaprezentowane w taki sposób dokumenty bardziej zaciekawią potencjalnego klienta. Przed dokonaniem zakupu pamiętajmy również, aby szczególną uwagę zwrócić na grubość wykonania, która w wysokim stopniu wpływa na czytelność naszej dokumentacji. 
 

Pozostałe koszulki - czy znasz je wszystkie?

Oprócz wcześniej wspomnianych koszulek na dokumenty na rynku istnieje wiele innych rodzajów folijek przystosowanych do zabezpieczania. Ciekawą alternatywą są koszulki niestandardowe, podzielone na kilka mniejszych segmentów. To rozwiązanie pozwoli nam na łatwiejsze i znacznie bardziej przejrzyste przechowywanie np. fotografii czy wizytówek. Z koleii kolorowe koszulki na dokumenty służą nie tylko do trwałej archiwizacji, ale i również są estetycznym dodatkiem. Kolorowe koszulki do segregatora to praktyczny gadżet biurowy, który nada ciekawszego wyglądu naszej dokumentacji. 
 

Kolorowe koszulki na dokumenty - sprawdzeni producenci, niska cena 

Cenimy produkty, które cieszą się zaufaniem klientów od wielu lat. Warto ufać markom, które swoim wieloletnim doświadczeniem w branży papierniczo-biurowe udowadniały, że to pasja do realizacji potrzeb pracownika biurowego zawsze jest na pierwszym miejscu. 

Koszulki foliowe - główni dystrybutorzy: 

  • koszulki na dokumenty Esselte 
  • koszulki krystaliczne Donau 
  • koszulki na dokumnety Oxford 
  • koszulki na dokumenty Bantex
  • lastikowe na dokument

Filtry