• 22 255 95 55

Foliopisy

Folipis to artykuł biurowy, który jest powszechnie stosowany przez wiele grup zawodowych. Swoją popularność zyskał głównie dzięki wysoce pożądanym właściwościom wodoodpornym.

Pokaż na stronie:
 • Filtruj
Pokaż na stronie:

Foliopisy

Folipis to artykuł biurowy, który jest powszechnie stosowany przez wiele grup zawodowych. Swoją popularność zyskał głównie dzięki wysoce pożądanym właściwościom wodoodpornym. To właśnie głównym zadaniem foliopisów jest pisanie po powierzchniach gładkich i zarazem wymagających. Produkt ten występuje w wielu wariantach kolorystycznych i w postaci różnych modeli, co w rezultacie przekłada się na zastosowanie i koszt produktu. Jeśli do tej pory nigdy nie korzystaliście z artykułu piśmienniczego, jakim jest foliopis, to z całą pewnością nasz krótki artykuł okaże się wyjątkowo pomocny. Foliopis - wszystko, co warto wiedzieć o produkcie przed dokonaniem zakupu. 
 

Foliopis - podstawowe informacje o produkcie 

Foliopis Faber-Castell

Nie każdy foliopis jest taki sam, poszczególne marki w swojej ofercie mają nam do zaoferowania zupełnie różniące się od siebie produkty. Głównymi różnicami są między innymi te, uwzględniające budowę, kolor, jak i grubości końcówki piszącej. Jednak z łatwością możemy wyróżnić jedną cechę wspólną, która jest charakterystyczna dla każdego foliopisu - są to właściwości wodoodporne. Szybkoschnący tusz, w który są wyposażone foliopisy, doskonale sprawdza się w każdych warunkach atmosferycznych. Jeśli więc zależy nam na dużej trwałości zapisywanego tekstu, z całą pewnością powinniśmy rozważyć zakup foliopisów. 
 

Foliopisy permanentne do pisania - zastosowanie:

 • Pisanie po powierzchniach gładkich, takich jak płyty CD i folie
 • Podpisywanie paczek wysyłkowych (wysoka odporność na rozmycie i wytarcie)
   

Foliopisy pomogą każdemu z nas czytelnie podpisać bindowaną pracę, raport czy ułatwią segregacje dokumentów w teczce, poprzez opisanie poszczególnych koszulek lub przekładek. Dodatkową korzyścią jest również możliwość wyboru jednego z wielu dostępnych kolorów. Wśród najpopularniejszych z nich, z całą pewnością powinniśmy wyróżnić odcienie podstawowe, takie jak: zielony, czerwony, niebieski, czy czarny. 
 

Foliopisy do pisania - na co zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu?

Mimo iż wszystkie foliopisy charakteryzuje dokładnie takie samo zastosowanie, to nie każdy z nich ma identyczne właściwości. Z łatwością jesteśmy w stanie wyróżnić cechy szczególne dla poszczególnych modeli, które w dużym stopniu będą miały przełożenie na nasz ostateczny wybór. 


Foliopis - co należy wiedzieć o produkcie?

 • Foliopisy występują w postaci wielu modeli, które jak już wcześniej wspomnieliśmy, różnią się budową, a mianowicie ważną kwestią, jeśli chodzi o cienkopis, jest szerokość kreski. Największy wpływ, na ten aspekt ma grubość końcówki piszącej. Najchętniej wybieranymi rozmiarami są foliopisy o końcówce 0,4 mm oraz 1 mm.
   
 • Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest uchwyt. Ważne, aby wybrany przez nas foliopis charakteryzował się ergonomiczną budową i ogumowanym uchwytem, co będzie miało przełożenie na komfort i nasze samopoczucie w czasie pracy.
   
 • Ekonomiczność to kolejna cecha, która ma dużą wartość dla wielu użytkowników foliopisów. Co kryje się pod słowem ekonomiczność? Jest to przede wszystkim możliwość wielokrotnego użytku danego produktu. Takie rozwiązanie proponują nam między innymi foliopisy Schneider, które mają opcje ponownego uzupełniania tuszu, przy użyciu stacji napełniającej. Daje nam to możliwość wielokrotnego użytku i całkowicie eliminuje potrzebę zakupu nowego foliopisu. Aspekt ten ma również ogromne przełożenie na kwestie ekologiczne, ponieważ zakup foliopisu o tej funkcji, przyczynia się pośrednio do ochrony zasobów środowiska. 
   
 • Dla wielu osób ważną kwestią jest dobór odpowiedniego koloru, co będzie miało ogromne przełożenie na aspekt estetyczny. Foliopisy wsytępują w wielu kolorach, jednak ze względu na ich zastosowanie, największą popularnością cieszą się odcienie uniwersalne, takie jak: czarny, niebieski, zielony i czerwony.

 

Foliopisy - jaką markę wybrać?

Foliopis czarny Faber-Castell

Wielu producentów odpowiedzialnych za dystrybucje artykułów biurowych, w swojej ofercie posiada ogromny wybór foliopisów. Wśród najchętniej wybieranych z całą pewnością powinniśmy wyróżnić niemiecką markę Stabilo oraz polskiego producenta Rystor. Co ciekawe, nie tylko producenci artykułów biurowych, zajmują się dystrybucją foliopisów. Inną chętnie wybieraną firmą, jest niemiecki producent artykułów artystycznych Faber-Castell. Wieloletnia historia firmy, doświadczenie, oraz niemiecka jakość, miały ogromny wpływ na spopularyzowanie produktów od Faber-Castell.  
 

Foliopisy cena

Ważnym czynnikiem decyzyjnym dla wielu osób, jest koszt produktu. Na cenę całkowitą foliopisu składa się między innymi marka, ilość sztuk w zestawie oraz jakość i tworzywo wykonania. W związku z ogromnym zainteresowaniem, produktami od konkretnych producentów, postanowiliśmy wyselekcjonować uśredniony koszt produktu, z uwagi na markę i ilość foliopisów w zestawie. 

Foliopisy ceny:

 • Foliopis Faber-Castell średni koszt produktu wynosi 4 złote
 • Foliopis Stabilo średni koszt produktu wynosi 4 złote
 • Foliopis Rystor średni koszt produktu wynosi 3 złote
 • Foliopisy zestaw średni koszt produktu wynosi 17 złotych

Filtry

Producenci
więcej >
Dwustronny
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu zbiorczym
więcej >
Klip
więcej >
Kolor
więcej >
Skuwka
więcej >
Rodzaj
więcej >
Grubość końcówki [mm]
więcej >
Grubość linii [mm]
więcej >
Gumowy uchwyt
więcej >
System przyciskowy
więcej >
Typ tuszu
więcej >
Wkład wymienny
więcej >
Z gumką do wymazywania
więcej >
Typ
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu
więcej >
Długość linii pisania [m]
więcej >
Końcówka pisząca
więcej >

Cena