• 22 255 95 55

Cienkopisy

Według definicji cienkopis jest narzędziem do pisania. Składa się z obudowy z tworzywa wewnątrz której znajduje się porowaty rdzeń (wkład) nasączony atramentem lub żelem i porowatej końcówki piszące, zwykle wzmocnionej metalem dla większej precyzji pisania i rysowania jak najcieńszych linii np. przy linijce czy szablonach.

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:

Cienkopisy szkolne i biurowe

Cienkopis należy do rodziny pisaków wraz z flamastrami i markerami. Przybory te różnią się od siebie grubością linii jaką zostawiają podczas pisania. I tak za cienkopisy uważa się pisaki, których grubość linii pisania nie przekracza 0,8 mm. Ze względu na rodzaj tuszu, którym nasączony jest wkład cienkopisów wyróżnia się cienkopisy permanentne, zmazywalne i transparentne. Cienkopisów używają uczniowie, pracownicy biur i rysownicy. Szczególnie upodobali je sobie rysownicy ze względu na bogatą gamę kolorystyczną, rodzaj stosowanego tuszu i zróżnicowaną grubość końcówek piszących. Również dzieci chętnie sięgają po kolorowe cienkopisy do pisania, kolorowania, rysowania, notowania. Bez wątpienia są to artykuły do pisania, które powinny znaleźć się w każdym piórniku. 

Jak wybierać przyrządy do pisania?

Do szkoły i rysowania w domu proponujemy cienkopisy kolorowe w kompletach firmy Schneider dostępne w naszym sklepie. Mix kolorów, ergonomiczny kształt, obudowa z bioplastiku, fibrowa końcówka wzmocniona metalem, odporny na wysychanie tusz i...system modułowy łączenia końcówek. Równie precyzyjne i niezawodne są cienkopisy Donau do kupienia pojedynczo - najczęściej wybierane jako cienkopisy do biura. Dobre napigmentowanie, trwałość, krótki czas schnięcia - cienkopisy z naszej oferty zadziwiają jakością i bogactwem kolorów. Te i wiele innych przyborów piśmienniczych i artykułów papierniczych kupisz w naszym sklepie - by Twojemu dziecku w szkole i Tobie w biurze łatwiej wykonywało się powierzone obowiązki.

 

Filtry zwiń rozwiń

Producenci
więcej >
Dwustronny
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu zbiorczym
więcej >
Klip
więcej >
Kolor obudowy
więcej >
Skuwka
więcej >
Średnica kulki [mm]
więcej >
Materiał
więcej >
Grubość końcówki [mm]
więcej >
Grubość linii [mm]
więcej >
Gumowy uchwyt
więcej >
Końcówka pisząca
więcej >
Obudowa
więcej >
System przyciskowy
więcej >
Typ tuszu
więcej >
Wkład wymienny
więcej >
Z gumką do wymazywania
więcej >
Typ
więcej >

Cena