• 22 255 95 55

Koperty ozdobne

Koperty ozdobne przydadzą się z całą pewnością w każdej firmie, siedzibie instytucji czy sekretariacie. Do wybory mamy różne wersje ozdobnych kopert: gładzony, matowy, z fakturą płótna, lny czy prążkowany, zatem każdy Klient znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, w zależności od indywidualnych preferencji i potrzeb. Do wyboru mamy różne wersje kolorystyczne: Kremowy i Biały. 

Pokaż na stronie:
 • Filtruj
Pokaż na stronie:

Koperty ozdobne 

koperta ozdobna ecru róże

Kolorowa koperta to doskonała alternatywa dla uniwersalnych białych kopert. Wyjątkowe kolory i faktury, którymi charakteryzują się koperty dekoracyjne, są gwarancją satysfakcji nie tylko nas, jako klienta, ale i również odbiorcy naszej przesyłki. Ozdobna koperta jest produktem niezwykle różnorodnym pod względem kolorystycznym. Niektóre koperty ozdobne, oprócz ciekawych wyszukanych kolorów, posiadają dodatkowe zdobienia lub nadruki tematyczne. Dlatego każdy bez wyjątków, będzie w stanie dobrać spersonalizowaną kopertę ozdobną, dostosowaną do wszystkich preferencji. Istnieje jednak kilka kluczowych kwestii, o których koniecznie musimy pamiętać przed dokonaniem zakupu produktu, jakim jest koperta ozdobna. Kolorowe koperty - wszystko, co warto wiedzieć o produkcie. 
 

Koperty kolorowe - zastosowanie 

Eleganckie koperty często określane są, jako ekskluzywne koperty. Wszystko to ze względu na wyjątkowe faktury i kolory, którymi charakteryzuje się elegancka koperta. Co więcej, wszystkie eleganckie koperty na zaproszenia, dostępne są w zdecydowanie wyższej gramaturze, niż koperty papierowe białe. 
 

Jaki wpływ na jakość koperty ozdobnej ma wysoka gramatura?

koperty ozdobne kolorowe

 


Koperta kolorowa o wysokim parametrze gęstości papieru, będzie grubsza, a co za tym idzie również trwalsza, dzięki czemu mamy pewność, że wysyłane przez nas zaproszenie, trafi do adresata bez najmniejszych zagięć. Koperty ozdobne na zaproszenia i ich gramatura, waha się w granicach pomiędzy 120g/m2, a 150g/m2

Koperta dekoracja - zastosowanie: 

 • Ozdobna koperta na wesele 
 • Koperta ozdobna na pieniądze 
 • Koperty ozdobne na zaproszenia 
 • Małe koperty ozdobne na bony upominkowe 
 • Koperty ozdobne na broszury
 • Koperty ozdobne na materiały reklamowe 

 

 

Koperta ozdobna na zaproszenia - wymiary 

Koperty ozdobne posiadają szereg zastosowań, które tak naprawdę uwarunkowane są jedynie naszą kreatywnością oraz niezwykle ważnym parametrem, jakim są wymiary koperty ozdobnej. Małe koperty kolorowe cieszą się niezwykle dużą popularnością z uwagi na to, że zaproszenia z reguły nie posiadają dużych wymiarów, co nie zmienia faktu, że oprócz małych kopert ozdobnych, jesteśmy w stanie wyselekcjonować szereg innych wymiarów. 
 

Koperty kolorowe - najchętniej wybierane formaty: 


Chętnie wybieranymi kopertami ozdobnymi są również te w kształcie kwadratu. Tego typu koperty najczęściej wykorzystywane są do wysyłki zaproszeń lub kartek okolicznościowych.

Wśród najpopularniejszych wymiarów kopert ozdobnych w kształcie kwadratu, możemy wyróżnić:

 • Koperty ozdobne kwadratowe 145x145
 • Koperty ozdobne kwadratowe 156x156
 • Koperty ozdobne kwadratowe 158x158
 • Koperty ozdobne kwadratowe 160x160
 • Koperty ozdobne kwadratowe 170x170
   

Koperta ozdobna - wzory i kolory 

Jak sugeruje nam sama nazwa produktu cechą charakterystyczną koperty ozdobnej, są jej kolory. Jednak nie samymi odcieniami, ten artykuł biurowy podbił serca miliony klientów na całym świecie. Oprócz dostępu do całej palety odcieni kopert kolorowych, mamy również możliwość indywidualnego doboru faktury oraz gramatury koperty. 


Jaką gramaturę koperty ozdobne warto rozważyć? 

koperta ozdobna srebra

Średnia grubość kartki papieru dla kopert na zaproszenia oscyluje w granicach pomiędzy 120 g/m2, a 150 g/m2. Najlepiej, aby koperta ozdobna na zaproszenia nie miała niższej gramatury niż 100g, ponieważ wtedy jej jakość i odporność na zagięcia może być delikatnie mniejsza, aniżeli kopert kolorowych o wyżej gramaturze.  

Z kolei, jeśli chodzi o barwy kopert ozdobnych to mamy naprawdę szerokie pole do manewru. Kolorowe koperty to nie tylko elegancki dodatek do zaproszeń, warto pamiętać, że dzięki kolorom możemy wyrażać emocje i nasze uczucia. Nie zapominajmy o tym aspekcie, w trakcie doboru odpowiedniego koloru. Koperta ozdobna na zaproszenia występuje zarówno w uniwersalnych odcieniach jak biel, czarny, czy granatowy, jak i mniej standardowych barwach.
 

Spośród innych chętnie wybieranych kolorów, jesteśmy w stanie wyselekcjonować: 

 • Koperty ozdobne butelkowa zieleń 
 • Koperty ozdobne ecru 
 • Koperty ozdobne brązowe 
 • Koperty ozdobne czerwone
 • Koperty transparentne ozdobne  
 • Koperty ozdobne żółte 
 • I wiele, wiele więcej! 

 

Oprócz wyjątkowych kolorów kopert ozdobnych warto mieć na uwadze również ich wyjątkową fakturę. Koperty ozdobne z reguły, wykonywane są z gładkiego, eleganckiego papieru, dzięki czemu z łatwością możemy wykonać na nich spersonalizowany nadruk. Niektóre koperty ozdobne posiadają już odgórnie nadaną fakturę lub nadruk. Szczególną popularnością wśród tych produktów, cieszy się ozdobna koperta na wesele z fakturą złocistych róż. Tego typu rozwiązanie to wyjątkowo elegancka, a zarazem klasyczna alternatywa dla koperty ozdobnej ecru. 
 

Innym chętnie wybieranym artykułem papierniczym są koperty z kolorowym wnętrzem, które z reguły z zewnątrz wykończone są w macie, a dopiero po otworzeniu koperty ozdobnej, naszym oczom ukazuje się interesujący, błyszczący środek. Z drugiej strony dekoracja koperty to nic trudnego! Jeśli mamy pomysł na indywidualne spersonalizowanie kopert, ciekawy rozwiązaniem będzie zakup koperty transparentnej ozdobnej i własnoręczne jej ozdobienie. Możliwości jest naprawdę wiele i jedynie od nas zależy, jaki efekt uzyskamy!  

 

Koperty ozdobne producent

Wybierając koperty ozdobne, szczególną uwagę zwróćmy na dystrybutora. Warto, abyśmy wspierali marki, które od lat specjalizują się w branży papierniczej zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Kupując koperty ozdobne od najlepszych marek mamy gwarancję, że jakość koperty będzie niepodważalna, a nasza satysfakcja nie pozostanie naruszona. 

Wśród takich firm, niewątpliwie znajduje się ARGO i ich marka pod nazwą Galeria Papieru.  
 

Argo o marce: 

„Działalność handlową firma ARGO S.A rozpoczęła w 1991 roku, początkowo jako Biura Handlu Zagranicznego ARGO. Po założeniu firma specjalizowała się wyłącznie w laminatorach i foliach laminacyjnych. W następnych latach oferta ARGO S.A została uzupełniona o wybrane urządzenia i materiały do oprawy dokumentów, niszczarki oraz laminowane karty plastikowe w standardzie kart kredytowych”.

Filtry

Producenci
więcej >
Format
więcej >
Gramatura [g/m2]
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu
więcej >
Kolor
więcej >
Koperta z oknem
więcej >
Rodzaj
więcej >
Wymiary (mm)
więcej >
Typ
więcej >
Struktura
więcej >
Ekologiczna
więcej >
Pasuje do formatu
więcej >
Wymiar kopert (rodzaj)
więcej >
Wymiary wewnętrzne [mm]
więcej >
Wymiary zewnętrzne [mm]
więcej >

Cena