• 22 255 95 55

Wkłady do ołówka automatycznego

Wkład do ołówka jest niezbędnym dodatkiem każdego ołówka automatycznego. Przy pomocy tego niewielkiego artykułu piśmienniczego jesteśmy w stanie zapewnić ciągłość użytkowania ołówkowi automatycznemu, dzięki czemu jeden produkt może służyć nam w sposób ekonomiczny przez długie lata.

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Wyniki filtrowania:

Rodzaj:Wkłady do ołówka

Pokaż na stronie:

Wkłady do ołówka

Wkład do ołówka jest niezbędnym dodatkiem każdego ołówka automatycznego. Przy pomocy tego niewielkiego artykułu piśmienniczego jesteśmy w stanie zapewnić ciągłość użytkowania ołówkowi automatycznemu, dzięki czemu jeden produkt może służyć nam w sposób ekonomiczny przez długie lata. Ołówek automatyczny wkłady - wszystko, co warto wiedzieć o produkcie, zanim zdecydujemy się na zakup, zapraszamy! 
 

Grafit do ołówka automatycznego - jaki wybrać?

Na rynku wyróżniamy wiele wariantów wkładów grafitowych do ołówków automatycznych. Ich prawidłowe dobranie względem obsługiwanego przez nas artykułu piśmienniczego, jest kluczowe, jeśli chodzi o prawidłowe funkcjonowanie ołówka. Wybrany przez nas grafit do ołówka przede wszystkim nie może być za długi, ani za gruby. Najpopularniejszymi grubościami wkładów do ołówków automatycznych są grafity o wymiarach: 0,3mm, 0,5mm, 0,7mm, 0,9mm. Innym ważnym parametrem, obok którego nie powinniśmy przejść obojętnie, jest twardość grafitu. Warto, aby grafit był średnio-twardy, dzięki czemu jego umieszczenie w środku ołówka automatycznego będzie łatwe, a my nie będziemy musieli obawiać się o to, czy zakupiony przez nas wkład grafitowy ulegnie złamaniu. 
 

Wkład do ołówka grafitowy - z czego został wykonany?

Wkłady do ołówków zostały wykonane z grafitu, najczęściej o szarym odcieniu. Proporcja pomiędzy grafitem i kaolinem odpowiada za twardość przedmiotu. Więcej grafitu przekłada się na miększy ołówek, o ciemniejszej kresce. Ten typ oznacza się literą B i służy on do wykonywania rysunków artystycznych. Przewaga kaolinu z kolei sprawi, że ołówek będzie twardszy. W tym przypadku stosuje się określenie literą H. Tego rodzaju używa się do prac technicznych. Szukając czegoś pomiędzy tymi dwoma typami, co posłuży przede wszystkim do zwykłego pisania, znajdziemy tzw. ołówki średnie – HB i F.

 

Wkłady do ołówków automatycznych - jak umieścić nowy wkład?

Umieszczenie wkładu do ołówka automatycznego może okazać się dla wielu osób nie lada wyzwaniem. Każdy ołówek jest inny, jednak postanowiliśmy przygotować ogólną instrukcję, która mamy nadzieję ułatwi każdemu to zadanie. 

Instrukcja wymiany wkładu do ołówka: 

  • Odkręć końcówkę ołówka i wysuń grafit
  • Naciśnij przycisk, który służy do wysuwania wkładu, aby upewnić się, czy nie zostały tam pozostałości po poprzednim graficie
  • Umieść ostrożnie nowy wkład do ołówka w miejscu poprzedniego
  • Zakręć końcówkę

 

Wkłady do ołówków automatycznych - popularne marki

Na rynku wyróżniamy wiele marek z artykułami piśmienniczymi, które mają w swojej ofercie bogaty wybór wkładów do ołówków. Wśród najpopularniejszych z nich z całą pewnością możemy wyróżnić takie firmy jak Pentel czy Stabilo. Warto, aby wybrany przez nas wkład do ołówka automatycznego był analogicznie dobrany ze względu na markę do modelu naszego ołówka automatycznego. Właśnie wtedy będziemy mieć stuprocentową pewność, że wybrany przez nas wkład będzie idealnie dostosowany do naszego ołówka automatycznego. 
 

Wkład do ołówka automatycznego - gdzie kupić?

Wkłady do ołówków automatycznych powinniśmy znaleźć zarówno w papierniczych sklepach stacjonarnych, jak i internetowych sklepach online. Warto jednak zaznaczyć, że dostępność tego typu produktów stacjonarnie może być mocno ograniczona, dlatego zachęcamy do zakupów w sklepach internetowych. 
 

Wkłady do ołówka automatycznego cena 

Ceny poszczególnych wkładów do ołówków automatycznych różnią się między sobą. Wszystko to ze względu na różnorodność producentów oraz ilość wkładów w jednym zestawie. Przykładowo za opakowania 12 sztuk wkładów do ołówka automatycznego będziemy musieli zapłacić około 5 złotych. 

Filtry

Producenci
więcej >
Klip
więcej >
Kolor
więcej >
Ekologiczny
więcej >
Grafit [mm]
więcej >
Gumowy uchwyt
więcej >
Twardość grafitu
więcej >
Akwarelowy
więcej >
Do rysunku
więcej >
Ekskluzywny
więcej >
Grawitacyjny
więcej >
Gruby
więcej >
Kreślarski
więcej >
Leworęczny
więcej >
Metalowy
więcej >
Rodzaj
więcej >
Ergonomiczny
więcej >
Permanentny
więcej >
Profesjonalny
więcej >
Termotransferowy
więcej >
Z gumką
więcej >
Zestaw
więcej >
Kolekcja
więcej >
Kształt
więcej >
Do nauki pisania
więcej >
Pastelowy
więcej >

Cena