• 22 255 95 55

Wkłady do ołówka automatycznego

Wkład do ołówka jest niezbędnym elementem każdego ołówka automatycznego. Dzięki temu niewielkiemu artykułowi piśmienniczemu możemy zapewnić ciągłość użytkowania ołówka automatycznego, co pozwala na jego ekonomiczne wykorzystanie przez długie lata.

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Wyniki filtrowania:

Rodzaj:Wkłady do ołówka

Pokaż na stronie:

Grafit do ołówka automatycznego - jaki wybrać? 

Wkłady do ołówka PENTEL

Na rynku dostępnych jest wiele wariantów wkładów grafitowych do ołówków automatycznych. Prawidłowe dobranie wkładu do obsługiwanego przez nas artykułu piśmienniczego jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania ołówka. Wybrany grafit nie może być ani za długi, ani za gruby. Najpopularniejsze grubości wkładów do ołówków automatycznych to: 0,3 mm, 0,5 mm, 0,7 mm, 0,9 mm. Innym ważnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę, jest twardość grafitu. Warto, aby był średnio twardy, co ułatwi jego umieszczenie w ołówku automatycznym i zminimalizuje ryzyko złamania.
 

Wkład do ołówka grafitowy - z czego został wykonany?

Grafit i kaolin są głównymi składnikami wykorzystywanymi do produkcji wkładów ołówkowych. Grafit jest formą węgla – miękkim, szarym lub czarnym minerałem o metalicznym połysku, odpornym na wysokie temperatury i doskonale sprawdzającym się przy zaznaczaniu różnych powierzchni.

Kaolin, znany również jako glinka porcelanowa, jest białym i miękkim minerałem, który bardzo łatwo ulega formowaniu.

Wkłady do ołówków są wykonane z grafitu, najczęściej o szarym odcieniu. Proporcja między grafitem a kaolinem odpowiada za twardość wkładu. Większa zawartość grafitu sprawia, że ołówek jest miększy i daje ciemniejszą kreskę. Ten typ oznacza się literą B i służy do wykonywania rysunków artystycznych. Przewaga kaolinu powoduje, że ołówek jest twardszy i oznaczany literą H, używany do prac technicznych. Szukając czegoś pomiędzy tymi dwoma typami, co będzie odpowiednie do zwykłego pisania, znajdziemy tzw. ołówki średnie – HB i F.

 

Grafit PENTEL HB

Wkłady do ołówków automatycznych - jak umieścić nowy wkład? 

Umieszczenie wkładu w ołówku automatycznym może okazać się dla wielu osób nie lada wyzwaniem. Każdy ołówek jest inny, jednak przygotowaliśmy ogólną instrukcję, która, mamy nadzieję, ułatwi każdemu to zadanie.

Instrukcja wymiany wkładu do ołówka: 

  1. Odkręć końcówkę ołówka i wysuń grafit.
  2. Naciśnij przycisk, który służy do wysuwania wkładu, aby upewnić się, czy nie zostały tam pozostałości po poprzednim graficie.
  3. Umieść ostrożnie nowy wkład do ołówka w miejscu poprzedniego.
  4. Zakręć końcówkę.

 

Wkłady do ołówków automatycznych - popularne marki

Na rynku dostępnych jest wiele marek oferujących artykuły piśmiennicze, w tym bogaty wybór wkładów do ołówków automatycznych. Wśród najpopularniejszych firm można wyróżnić takie marki jak Pentel i Stabilo. Ważne jest, aby wybrany wkład do ołówka automatycznego był odpowiednio dobrany do modelu naszego ołówka, najlepiej tej samej marki. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wybrany wkład będzie idealnie dostosowany do naszego ołówka automatycznego.
 

Wkład do ołówka automatycznego - gdzie kupić?

Wkłady do ołówków automatycznych można znaleźć zarówno w stacjonarnych sklepach papierniczych, jak i w sklepach internetowych. Warto jednak zaznaczyć, że dostępność tego typu produktów w sklepach stacjonarnych może być mocno ograniczona, dlatego zachęcamy do zakupów online.

Filtry

Producenci
więcej >
Klip
więcej >
Kolor
więcej >
Ekologiczny
więcej >
Grafit [mm]
więcej >
Gumowy uchwyt
więcej >
Twardość grafitu
więcej >
Akwarelowy
więcej >
Do rysunku
więcej >
Ekskluzywny
więcej >
Grawitacyjny
więcej >
Gruby
więcej >
Kreślarski
więcej >
Leworęczny
więcej >
Metalowy
więcej >
Rodzaj
więcej >
Ergonomiczny
więcej >
Permanentny
więcej >
Profesjonalny
więcej >
Termotransferowy
więcej >
Z gumką
więcej >
Zestaw
więcej >
Kolekcja
więcej >
Kształt
więcej >
Do nauki pisania
więcej >
Pastelowy
więcej >

Cena